Primele imagini ale noului Nissan GT-R facelift
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Deşi se bucură de succes printre fanii modelelor de performanţă, japonezul Nissan GT-R va primi în toamna acestui an o serie de modificări estetice, programate să apară pe stradă odată cu lansarea versiunii 2012.
Faceliftul aduce cu sine lumini LED integrate în spoilerul frontal şi poziţionate sub blocurile optice, precum şi o grilă cu un contur ceva mai bine definit. Noutăţi şi în partea posterioară, unde facem cunoştinţă cu un deflector mai pronunţat, care înglobează de această dată şi un stop pentru frână. Nu puteau lipsi nici modelele noi pentru jante, cu un design mai discret şi finisaje în ton sau în contrast cu nuanţele caroseriei.
Cel mai probabil, faceliftul va aduce cu sine şi câţiva cai putere în plus sub capotă, probabil 20 sau 30. În aceste condiţii, aportul de putere va ajuta coupe-ul nipon să sară peste bariera de 500 de cai putere şi să provoace la duel actualul Porsche 911 Turbo, rivalul său declarat.
via | autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Nissan in Romania
-
Nissan 370Z facelift (2013-prezent) Preţ: 45.560 - 49.590 €
-
Nissan Juke (2014-prezent) Preţ: 15.150 - 28.690 €
-
Nissan Leaf Preţ: 33.990 - 38.900 €
-
Nissan Micra Preţ: 11.990 - 17.440 €
-
Nissan Navara Preţ: 30.130 - 40.660 €
-
Nissan Pulsar Preţ: 15.840 - 21.750 €
-
Nissan Qashqai facelift Preţ: 18.450 - 33.720 €
-
Nissan X-Trail facelift Preţ: n/a - 38.490 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Stellantis Pro One, divizia de vehicule comerciale a grupului multinațional, a prezentat oficial o nouă generație de vehicule utilitare compacte. Noile modele, vândute sub siglele Opel, Fiat, Citroen și Peugeot, primesc soluții noi de utilizare a spațiului interior, dar și diferite tipuri de propulsoare, inclusiv versiuni electrice. (18.06)
-
Skoda a publicat primele schițe oficiale cu interiorul viitorul SUV electric Peaq. Noul model va avea 7 locuri și un ecran central montat vertical, pentru prima dată. (18.06)
-
Maserati a prezentat oficial un design nou pentru modelele Grecale, GranTurismo și GranCabrio. Cele 3 modele primesc o parte frontală revizuită, noutăți în habitaclu și motoare mai puternice. (18.06)
-
Chinezii de la XPeng debutează pe piața din România: 4 modele, inclusiv un MPV

-
Primele imagini cu noul BMW X5: în premieră, versiune electrică și una cu hidrogen

-
RECORD: Koenigsegg Jesko Absolut, cea mai rapidă mașină de serie pe sfertul de milă

-
Noul BYD Dolphin G plug-in hybrid a ajuns în România: start de la 21.990 de euro

-
Naturalizare















Porsche 911 nu concureaza cu GT-R(avand 345 sau 385CP in fct de versiune) decat la pret.Rivalii lui GT-R sunt Porsche GT3(in special pe circuit) si 911 Turbo(ca all-rounder).Cu peste 500CP, GT-R-ul va tine pasul cu 911Turbo in linie dreapta si il va surclasa si mai clar pe circuit sau drumuri virajate.
P.S.-Iata un test realizat de Quatroruote cu cele mai noi 10 supercaruri(desi M3 sau Jaguar XK-R nu pot fi numite asa), in care GT-R se plaseaza imediat dupa Ferrari 458 Italia si Lamborghini Gallardo Superleggera:
http://www.quattroruote.tv/prove/video/club_quattro_secondi
Ma enerveaza "reporterii" care nu au habar despre cea ce scriu, nici macar nu stiu sa traduca (sau sa foloseasca Google Translate).
Pe autoblog scrie ca se va aduce o crestere de putere de 20-30 CP fata de cei 480 CP pe care ii are GT-R-ul acum, nu:
"Cel mai probabil, faceliftul va aduce cu sine şi câţiva cai putere în plus sub capotă, probabil 20 sau 30. În aceste condiţii, aportul de putere va ajuta coupe-ul nipon să atingă 480 de cai" (TM) Mirica
Primul varianta de GT-R model 2008 pentru europa iar pentru america 2009 ca ei au un an in fata la toate modelele tot in aceleasi variante de echipare aveau 480cp apoi au avut facelefit iar modelul 2009 pentru europa respectiv 2010 pentru america a avut 485 cp.
pentru noname00 spec-v are tot 485cp ca si modelul 2009