Schreyer, sef de design Kia
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Unul dintre cei mai cunoscuti designeri din lumea auto, Peter Schreyer, fost la Audi, a fost numit in functia de director al sectiei de design la Kia.
Aceia dintre dumneavoastra care iubesc formele robuste si elegante ale modelelor Audi stiu cu siguranta ca acestea sunt, in mare parte, opera lui Peter Schreyer, care pana nu demault s-a aflat in fruntea departamentului de design al constructorului german.
Dupa venirea turcului Murat Gunak in fruntea designului grupului VW si dupa cooptarea lui Walter DeSilva la conducerea sectiei de creatie la Audi, locul lui Peter Schreyer a devenit nesigur.
Astazi, el revine in prim-planul lumii creatorilor auto prin alegerea sa la sefia echipei de design a coreenilor de la Kia, care astfel isi intaresc asaltul inceput in Europa.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Industrie
-
Peugeot a confirmat că versiunea cu motor termic a lui 208 va continua să fie produsă și după 2030. Modelul cu motor pe benzină va fi produs în paralel cu versiunea electrică. (21.07)
-
Opel a anunțat oficial planurile sale de a construi o fabrică nouă în Algeria. La noua uzină din statul african vor fi produse mașini, cât și motoare. (20.07)
-
Volvo Cars a semnat un memorandum de înțelegere cu autoritățile federale din Belgia și cu guvernul regional din Flandra privind un pachet de măsuri de sprijin pentru uzina sa din Gent. (19.07)
-
Noul Aston Martin Dreadnought este un SUV militar virtual destinat jocului Call of Duty

-
Sfârșit de epocă: Bugatti a produs ultimul său model cu motor W16

-
Noul Volkswagen ID. Cross. SUV electric cu preț de pornire de 28.000 euro

-
Horse Powertrain prezintă un nou motor-generator alimentat cu metanol

-
Volvo s-ar fi răzgândit: ar putea aduce înapoi berlinele și break-urile

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



Comentarii (0)