Seat Drivers Edition: editii speciale pentru Romania
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
In urmatoarele luni publicul din Romania va putea regasi in oferta SEAT o editie speciala, botezata Drivers Edition, disponibila in intreaga retea de distribuitori. Editia speciala, care va fi regasita pe modelele Altea, Altea XL si Leon, incearca sa isi atraga clientii cu un pret mai mic si un pachet de accesorii nou.
Atat Leon, cat si Altea Drivers Edition sunt disponibile in varianta pe benzina de 102 CP valabila pentru nivelul de echipare Reference. Oferta de pret pentru modelul Leon 1.6 MPI este de 12.190 euro fara TVA si 14.507 euro cu TVA inclus. Pentru Altea Reference 1.6 MPI de 102 CP, clientii beneficiaza de o oferta de 12.550 euro fara TVA, respectiv 14.935 euro, cu TVA inclus.
In completarea acestei oferte speciale, Seat a inclus si modelul de familie Altea XL atat in versiunea Reference, cat si Stylance. Pachetul de dotari gratuite contine: senzor de parcare spate, geamuri fumurii si jante de aliaj pentru ambele modele. Versiunea Reference beneficiaza si de comenzi radio pe volan si 8 difuzoare, in timp ce versiunea Stylance este echipata cu un sistem Bluetooth si comenzi telefon pe volan. In plus, toate exemplarele din aceasta gama vor avea inscriptionat logo-ul Drivers Edition.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Seat in Romania
-
Seat Alhambra Preţ: 30.415 - 38.636 €
-
Seat Arona Preţ: 14.270 - 22.579 €
-
Seat Ateca Preţ: n/a - 32.532 €
-
Seat Ibiza Preţ: n/a - 17.893 €
-
Seat Leon facelift Preţ: n/a - 33.864 €
-
Seat Leon ST facelift Preţ: 16.184 - 36.379 €
-
Seat Leon X-Perience facelift Preţ: 24.597 - 28.218 €
-
Seat Toledo (2013-prezent) Preţ: 12.753 - 19.453 €
Ultimele stiri din Intern
-
Potrivit celor mai recente date oferite de către Asociația Producătorilor și Importatorilor de Automobile (APIA), Volkswagen a fost în 2025 cea mai înmatriculată marcă din segmentul PHEV. Pe podium mai regăsim Mercedes-Benz și BMW. (28.01)
-
BMW Group România și-a prezentat rezultatele aferente anului 2025. Pentru prima oară au fost înmatriculate peste 5.000 de exemplare BMW într-un an și se menține pe prima poziție în segmentul premium. (23.01)
-
Turneul Mondial BMW Art Car continuă în 2026, prima oprire fiind în capitala Franței. Anul acesta, turneul se va opri și în România, la noi în țară urmând să fie expus chiar primul BMW Art Car, legendarul 3.0 CSL realizat de Alexander Calder. (23.01)
-
Șeful de design Audi critică ecranele mari din habitaclu: "Nu oferă cea mai bună experiență"

-
Noul BYD Sealion 5 DM-i a ajuns în România: start de la 27.600 euro

-
STUDIU: Mașinile rulate, importate din străinătate, au șanse foarte mari să aibă kilometrajul dat înapoi

-
Noul Renault Duster pentru piața din India: interior nou și motor cu 158 CP

-
Noul Bertone Runabout, un supercar în stil retro cu motor V6













Comentarii (0)