Seful Alfa Romeo si Abarth paraseste Fiat Group
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Automotive News anunta astazi faptul ca Luca De Meo a demisionat din toate posturile pe care le ocupa la Fiat. Italianul, care va implini 42 de ani in 2009, este vazut de presa internationala ca mana dreapta a lui Sergio Marchionne, presedintele companiei italiene, fiind unul dintre responsabilii revirimentului Fiat din ultimii ani.
Daca pana acum o jumatate de an ocupa postul de sef de comunicare al marcii Fiat, De Meo a fost numit in cursul anului trecut CEO Alfa Romeo si Abarth si sef de marketing al intregului Grup. La acea vreme, mutarea a parut o simpla incununare a carierei de succe a lui De Meo, vestea aparuta astazi fiind una complet neasteptata.
Conform surselor citate de Automotive News, italianul "paraseste compania pentru a analiza noi oportunitati de dezvoltare a carierei, relatiile sale cu Sergio Marchionne fiind unele bune".
Reprezentantii Fiat au refuzat sa comenteze informatia.
via | Automotive News
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Industrie
-
Alfa Romeo va prelungi producția actualelor generații ale modelelor Giulia și Stelvio cu încă doi ani. Marca italiană are nevoie de mai mult timp pentru a proiecta motoare termice pentru următoarele generații ale celor două modele. (21.10)
-
Toyota a înregistrat cele mai mari vânzări din istoria sa în primele 9 luni ale anului după ce a livrat 930.452 de vehicule, ceea ce reprezintă o creștere de 2% față de anul precedent. Atât mărcile Toyota, cât și Lexus au atins volume record. (21.10)
-
Potrivit topului Best Global Brands, realizat de către firma de consultanță Interbrand, Toyota este cel mai valoros brand auto din lume. Constructorul nipon este urmat de Mercedes-Benz și BMW. (21.10)
-
Ediție de adio pentru Volkswagen Touareg: producția va lua sfârșit în 2026
-
Toyota lansează noua marcă Century: va produce mașini de lux în serie limitată
-
Noul Jeep Grand Wagoneer facelift: primul model al mărcii disponibil cu range extender
-
Noul Leapmotor B10, lansat oficial în Europa: start de la 29.900 euro
-
Toyota va dezvălui un model de performanță nou în decembrie
Comentarii (0)