Toyota Crown, un sedan hibrid de lux
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Toyota va ataca piata hibridelor cu un nou model de lux. Pana in prezent fanii japonezilor se puteau bucura doar de SUV-ul hibrid Lexus LS600h. Acest lucru se va schimba insa odata cu deschiderea noii editii a Salonului Auto de la Tokyo, unde Toyota va dezvalui un sedan de lux cu motorizare hibrida botezat Crown.
Sedanul va dispune de cel mai nou sistem hibrid dezvoltat de Toyota si botezat VDIM (Vehicle Dynamics Integrated Management). Multumita acestuia, Crown poate obtine o acceleratie fina, eficienta a consumului, emisii scazute de CO2 si silentiozitate.
La interior pasagerii sunt tratati cu tapiserie din piele, insertii din lemn pretios si un sistem "Finegraphic Meter" cu ecran LCD. In materie de siguranta Toyota nu a facut compromisuri echipand sedanul cu control al tractiunii, directiei si stabilitatii dar si cu 10 airbaguri.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din TOKYO 2007
-
La Salonul de la Tokyo, Mitsuoka a prezentat un concept, botezat Kabuto, bazat pe actualul model Orochi. (26.10)
-
BMW a anuntat cu ocazia Salonului Auto de la Tokyo ca va dezvolta o versiune de productie a conceptului CS. (25.10)
-
Va prezentam o galerie foto cu animatoarele prezente in standurile Salonului Auto de la Tokyo. Enjoy! (25.10)
-
O nouă rechemare pentru BYD: aproximativ 90.000 de vehicule afectate de probleme la baterie

-
Audi A6 și Q5 primesc un motor V6 diesel nou: poate fi alimentat cu biocombustibil

-
Primele imagini teaser cu noul Opel Astra facelift

-
Audi pregătește o interfață complet nouă pentru modelele din 2026

-
Land Rover a dezvăluit modelul Defender care va concura în Raliul Dakar




cat despre LS600h, ala numai SUV nu e !