Un nou teaser al monovolumului bazat pe Toyota Prius
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Toyota a confirmat oficial faptul că a doua versiune de caroserie din familia Prius, un monovolum compact bazat pe hatchback-ul deja existent, va apărea în premieră mondială la Salonul Auto de la Detroit, care va avea loc la mijlocul lunii ianuarie 2011. Odată cu aceasta confirmare a venit un al treilea teaser al viitorului model, acesta prezentându-ne, de această dată, compartimentul pentru bagaje al viitorului monovolum hibrid nipon.
Conform singurei informații publicate de Toyota, volumul portbagajului acestui model va fi cu 50% mai mare decât cel al lui Prius hatchback, ceea ce înseamnă că noul monovolum va avea o capacitate pentru bagaje de circa 660 de litri. În aceeași fotografie-teaser vedem că noul monovolum bazat pe Prius va pune la dispoziția clienților Toyota un acoperiș panoramic dublu. În anterioarele fotografii cu interiorul, modelul Toyota ne-a fost prezentat împreună cu un sistem multimedia prezent în premieră în gama constructorului japonez.
Noul Prious monovolum va fi dezvăluit în 10 ianuarie, în prima zi de presă a Salonului Auto de la Detroit.
via | Toyota
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Constructorul britanic de automobile anunță o serie de noutăți pentru modelul Discovery Sport. Pe listă regăsim două niveluri de echipare noi, adică Metropolitan și Landmark. (16.06)
-
Constructorul italian de automobile a lansat modelul special 296 Speciale Piloti Ferrari, destinat piloților care sunt înscriși în oricare dintre programele speciale de curse ale mărcii. Grafica este insipirată de modelul 499P care a câștigat cursa de 24 de ore de la Le Mans în 2023 și 2024. (14.06)
-
Peugeot a lansat oficial noul e-208 GTi, primul său hot hatch electric din istorie. Noul model, prezentat cu ocazia cursei de 24 de ore de la Le Mans, are un motor electric de 280 de cai putere și promite o autonomie de 350 de kilometri. (13.06)
-
Amenințare directă
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Comentarii (0)