Vaccineaza "animalele" din trafic la emisiunea Autoforum TV
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Automarket si emisiunea Autoforum TV (Prima TV) va propun un subiect de discutie interesant: vaccinarea animalelor din trafic. In data in care in Romania se va sarbatori Ziua Medicului Veterinar (16 mai), voi puteti sa veniti cu propuneri vizavi de metodele de eradicare a "jmecherilor" din traficul de pe la noi.
Propunerile vin ca o completare a campaniei "bizonilor" din trafic, initiata de prietenii nostri de la Top Gear, si are rolul de a scoate in fata problemele cu care se confrunta traficul din orasele si de pe soselele din Romania.
Daca vrei ca propunerile tale sa aiba importanta si crezi ca ai o idee buna despre cum ar putea sa dispara animalele din trafic, acceseaza sectiunea de comentarii si propune. Autoforum va asculta, va filtra si va da pe post cele mai tari propuneri ale userilor Automarket. Sambata, 16 mai, la ora 11:30.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Chinezii de la Xiaomi au stabilit un nou record pe Nurburgring. Modelul electric SU7 Ultra este cel mai rapid sedan electric de serie testat vreodată pe legendarul circuit german. (11.06)
-
Presa britanică a anunțat oficial noii prezentatori pentru următorul sezon al emisiunii The Grand Tour. Noua echipă va fi alcătuită din doi canadieni, Thomas Holland și James Engelsman și din britanicul Francis Bourgeois. (04.06)
-
Cea mai nouă machetă LEGO Technic este dedicată modelului Aston Martin Valkyrie. Pachetul conține 707 piese și costă 60 de euro pe continentul european. (02.06)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Anunt:cumpar dacie 1310 pana in 87 cu acte in regula.Nu ma intereseaza starea caroseriei.
NU prea cred ca putem eradica bizoneria din trafic. Ce sa facem? Pe astia ii avem. Altceva mai bun nu este.
mowgli ,la faza asta sunt de acord frate cu tine si te ajut sa sudezi bara
@mowgli
Am gustat gluma ta si replica mea a fost tot pe un ton de gluma. Uneori iti dau dreptate si imi vine sa ii iau nu numai oglinda ci si daca se poate organul cu care gandeste, dar, nu e o solutie.
Si educatia se face doar cu parul, respectiv amenda.
In alte tari, s-a ajuns la o asemenea educatie doar din cauza amendarii aspre a celor care au incalcat legea, mergand pana la a anula carnetul sau a confisca numerele de pe masina.
Eu de ani buni nu am mai vazut o masina de la circulatie patruland pe strazi. Tot ceea ce fac este sa stea la panda cu radare dupa tufisuri. Si nici acolo nu o mai fac asa de des.
In conditiile date, fiecare face ce vrea convins ca nu i se intampla nimic.
Sa le ridicam un stergator, sa le punem in geam o hartie cu "Parchezi ca naiba!", sa le dam oglinda peste cap? Vor veni mereu altii si altii si veti vedea ca vor fi tot mai multi.
Ocoliti aceste vietati, nu va enervati, sanatatea mai de pret si un animal care e pe moarte nu ai cum sa il educi ;)