VIDEO: Cadillac prezinta crossover-ul SRX
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Cadillac prezinta crossover-ul SRX in decursul unor teste de iarna.
Cadillac va lansa noul sau crossover, SRX, abia la jumatatea anului 2009. Pana atunci insa, compania americana a lansat un video care surprinde noul model in decursul unor teste de iarna. General Motors vrea sa arate ca inginerii si designerii sai au pus accentul pe dinamicitate atunci cand au creat Cadillac SRX.
Acelasi fenomen a avut loc si cu modelul CTS odata cu lansarea lui CTS-V. Pe langa trasaturile de design pe care le imparte cu CTS, crossover-ul SRX prezinta asemanari cu conceptul Provoq, prezentat la inceputul acestui an. Modelul SRX va fi prezentat la Salonul Auto de la Detroit ca fiind cel mai nou model care continua strategia de relansare a imaginii de marca pentru Cadillac.
Via | MotorAuthority
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Modele Cadillac in Romania
-
Cadillac BLS (2008-2010) Preţ: n/a €
-
Cadillac CTS (2008-2013) Preţ: n/a €
-
Cadillac Escalade (2009-2014) Preţ: n/a €
-
Cadillac SRX (2004-2009) Preţ: n/a €
-
Cadillac STS (2008-2012) Preţ: n/a €
-
Cadillac XLR (2004-2009) Preţ: n/a €
Ultimele stiri din Video
-
Care model hot hatch este cel mai rapid atunci când este modificat? Pentru asta, cei de la Officially Gassed au aliniat 4 modele, toate modificate: Volkswagen Golf GTI, Ford Focus RS, Honda Civic Type R și Opel Corsa VXR. Aflați în video cine a avut de câ (30.04)
-
Cei de la carwow au pus față în față pentru o liniuță un BMW M4 Competition și un Porsche Cayenne Turbo. Aflați în video care model german a iețit victorios. (29.04)
-
Spaniolii de la km77 au pus mâna pe noul model electric din Coreea de Sud, adică Kia EV3. Aflați în acest video cum s-a descurcat noul model electric la celebrul test al elanului. (28.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (1)