VIDEO: Making of-ul unei reclame auto superbe
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Spotul Honda Insight "Let it shine", care atrage prin idee si mai ales prin coordonare, isi arata secretele intr-un film care ne prezinta cum a fost construit acesta.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Modele Honda in Romania
-
Honda Civic Preţ: 17.500 - 39.522 €
-
Honda Civic Sedan Preţ: n/a - 27.500 €
-
Honda CR-V Preţ: n/a - 38.250 €
-
Honda CR-V Hybrid Preţ: 34.000 - 43.000 €
-
Honda HR-V Preţ: 21.440 - 25.188 €
-
Honda Jazz (2014-2017) Preţ: 14.988 €
Ultimele stiri din Video
-
Cei de la Top Gear au realizat o liniuță pentru a afla care este cel mai rapid supercar cu motor V12. Pentru această cursă au ales un Ferrari 12C, un Lamborghini Revuelto și un Aston Martin Vanquish. Aflați în video care supercar a câștigat. (20.03)
-
Cei de la canalul de YouTube DragTimes au vrut să afle ce este mai rapid într-o liniuță de sfert de milă, un model electric sau unul cu un motor V8. Așadar, au luat un Corvette ZR1 de 1.064 CP și l-au pus față în față cu o Tesla Model S Plaid de 1.024 CP. (18.03)
-
Cei de la canalul de YouTube DRIVETRIBE au vrut să afle cât de rapid este un pilot de raliu WRC comparativ cu o persoană obișnuită. Așadar, pilotul Oliver Solberg se întrece cu fostul prezentator Top Gear, Richard Hammond, pe un stagiu de la Raliul Monte (17.03)
-
PREMIERĂ: Am văzut pe viu noul BMW i3 electric. 5 lucruri esențiale

-
BMW: Primele imagini cu viitoarea Seria 3 Touring

-
Noul BMW iX3, un succes uriaș. Peste 50.000 de comenzi înregistrate

-
Peugeot anunță un motor pe benzină nou pentru 208 și 2008

-
Noul DS N°7: SUV de lux electric cu autonomie de până la 740 de kilometri

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












In continuare constructorii auto ne iau drept tampiti si se lauda cu asta in "making of"-uri facute public.
Cum poate sa fie un proces ecologicviata unei masini care iti cere sa fabrici o ditai bateria plina de acizi si metale grele si apoi sa o reciclezi si sa o integrezi in natura.
Asta e ca apa plata care e buna dar plasticul pentru ambalarea ei produce mult mai mult rau decat apa in sine si e cancerigen.
Pacat de Honda ca e un constructor demn de toata lauda, dar aici nu se disting prin nimic. Ma mir ca au acceptat sa copie o strategie Toyota atat de indeaproape si totusi atat de departe de brandul Honda, cel putin cu ce am inteles eu in ultimii 20 de ani.
Insa Toyota si Honda iti inlocuiesc bateria, o iau pe cea veche si o recicleaza.
Progresul tehnologic a depasit deja faza asta si, multumita in mare parte acestor 2 constructori, nu mai sunt probleme de genul acesta.
Ceea ce intr-adevar dauneaza este fabricarea in sine a bateriilor NiMH, prezente in momentul asta pe hibrizi.
De aceea, atat Toyota prin parteneriatul cu Panasonic, cat si Honda prin achizitia Yuasa, urmaresc un progres tehnologic al dezvoltarii bateriilor LiIon sau Li Polymer, mult mai putin daunatoare.
Per total, odata incheiata aceasta dezvoltare, prognozata a se concretiza in cam 4-5 ani, hibridele o sa fie cu adevarat ecologice.
N-as zice ca Honda se deda la expunere mediatica marsava si amrketing mincinos, atata timp cat a renuntat sa doteze masina cu dispozitiv de incarcare de la priza, pe motiv ca nu s-ar mai avea astfel nici un control asupra poluarii, in sensul ca energia disponibila la prize vine de obicei din surse poluante.
scurt si la obiect!
trebuie sa-i felicitam pe baieti pentru reclama, tot timpul HONDA vine cu reclame noi, originale.
IN rest, numai de bine ca fac masini interesante dar hibridele nu sunt inca o solutie definitiva. Daca iesi cu ele din oras emit mai mult decat masinile cu motoare compacte si mult din energia produsa se consuma pentru a cara greutatea suplimentara a tehnologiei hibride (baterii f grele si alte chestii din astea)