VIDEO: Duelul berlinelor premium - Audi A6 vs BMW 535i vs Infiniti M37S
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Jurnaliştii americani de la Car and Driver au pus la punct un comparativ între cele mai puternice berline premium ale momentului: BMW 535i, Infiniti M37S şi Audi A6 3.0T.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Video
-
Care model hot hatch este cel mai rapid atunci când este modificat? Pentru asta, cei de la Officially Gassed au aliniat 4 modele, toate modificate: Volkswagen Golf GTI, Ford Focus RS, Honda Civic Type R și Opel Corsa VXR. Aflați în video cine a avut de câ (30.04)
-
Cei de la carwow au pus față în față pentru o liniuță un BMW M4 Competition și un Porsche Cayenne Turbo. Aflați în video care model german a iețit victorios. (29.04)
-
Spaniolii de la km77 au pus mâna pe noul model electric din Coreea de Sud, adică Kia EV3. Aflați în acest video cum s-a descurcat noul model electric la celebrul test al elanului. (28.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Hmmm... ciudat.
2.Audi
3.Infiniti
@VST audi face masini f bune dar la acest test.... hai sa fim seriosi, la ce capitol e mai bun actualul a6 decat noul seria 5, obiectiv vorbind, e publicitate facuta lui audi care poate sa amuze cel mult, e ca si cum vechiul seria 7 ar iesi mai bun decat noul a8, ar trebui sa judeci si tu
bafta
Romanii si ideile lor preconcepute.....
Toate comentariile toate sunt despre cat de tare e BMW cel mai tare e BMW ..stiu ca cea mai mare frustrare a ta e ca nu o sa ai niciodata bani de un Bmw nou, asta e situatia, banii nu cresc in pom. Inceteaza te rog cu afirmatiile astea de prost gust ca esti penibil.
Uitativa ce salon are BMW-ul e interior de seria 7 pe seria 5 sta interior de seria 7.
ASa ca audi no way, nu are nici o sansa cu A6 a lor .
De motoare nu se discuta BMW e BMW putere evlavioasa care niciodata nu dispare indiferent de rotatii, ca e merge vorba de 1500 rpm sau 7000 rpm sau 8400 rpm.
Imi era dor de o discutie cu tine :))
Dar daca dupa ce am zis eu ai ajuns la concluzia ca Audi="eu" nu ai inteles nimic. Parerea cum ca intre VW si Audi e diferenta mi-o mentin in continuare (vezi in comentariile mele de ce). Deci nu sunt prea mare fan Audi. Asta daca vrei sa intelegi.
Iar Volvo S80 este alta mancare de peste. Atunci cand alegi un Volvo nu prea te intereseaza nici BMW, nici Mercedes si nici Audi. Un Volvo nu il cumperi dupa ce analizezi fisa tehnica, asa procedezi si cu o Alfa sau un SAAB. Asta e si motivul pentru care un S80 pe langa concurenta germana poate parea o masina exclusivista. Asta daca vrei sa intelegi ca Engine of the year nu inseamna totul la o masina, iar comparativul asta demonstreaza asta. Pentru ca o masina nu e formata numai din motor.
Oricum sa stabilesti un castigator la un asa nivel e foarte greu, pentru ca diferentele sunt foarte mici si este un segment unde conteaza foarte mult si gusturile. Asta nu inseamna ca daca o masina iese pe locul 2 sau 3 e proasta, motiv pentru care, cel putin din cele 3 prefer Seria 5.
Bafta!