Adio, Mercedes CLK!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Mercedes CLK nu va mai fi produs incepand cu 2010. Locul lasat liber de CLK in gama Mercedes va fi umplut de versiunile cabrio si coupe ale modelului E-Klasse. Mercedes E-Klasse Sedan va fi lansat in cursul anului 2009, iar versiunea decapotabila va fi lansata un an mai tarziu.
Modelul CLK este bazat pe generatia anterioara a lui C-Klasse. Segmentul de piata al lui CLK este similar cu cel al lui E-Klasse Coupe, iar Mercedes cauta un model cu doua usi care sa lupte cu modelele coupe de dimensiuni mai mari ale concurentei.
E-Klasse Coupe va costa mai mult decat un CLK, dar diferenta de pret este dificil de estimat. Momentan, gama CLK pleaca de la 34.000 euro fara tva, in Romania. Partea frontala a lui E-Klasse Coupe va fi similara cu cea a lui Fascination Concept, care a fost primita bine de publicul Salonului Auto de la Paris.
Via | AutomotiveNews
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Recent, Ford a dezvăluit pe legendarul circuit Laguna Seca Speedway cea mai nouă și extremă versiune Mustang GTD. Aceasta se numește Liquid Carbon (17.08)
-
Cei de la Mahindra au scos primul „Batmobil oficial” din lume. Bazat pe modelul BE 6, modelul va fi limitat la 300 de unități și va fi vândut exclusiv în India. (16.08)
-
Conceptul Lexus Sport a fost dezvăluit la Monterey Car Week, oferind o primă privire asupra designului viitorului supercar al mărcii, despre care se speculează că va fi denumit LFR. (16.08)
-
Versiune nouă pentru Tesla Model 3: autonomie de 830 kilometri
-
Prețuri noua Kia Sportage facelift în România: start de la 32.300 euro
-
Audi RS6, vânzări record în prima jumătate a anului 2025
-
Hyundai pregătește un rival pentru Renault 4 electric: debut la Munchen
-
Noul Opel Grandland Electric AWD: primul Opel electric cu tracțiune integrală
Comentarii (2)