Biodieselul se plimba pe ocean
- Printeaza
- Comenteaza
- 
			Trimite pe: 
			  
							Compania americana de croaziere Royal Caribbean a anuntat ca va folosi, din 2008, biodiesel la alimentarea navelor sale.
						
							
																												
																                         
							
	
							
														Linia de croaziera Royal Caribbean a anuntat oficial ca navele sale vor utiliza, incepand cu 2008, combustibil alternativ la alimentare. Este vorba de circa 68 milioane de litri de biodiesel produs de compania Imperium Renewables.
"Vorbim de cel mai mare contract pe termen lung prin care este livrat biodiesel unui client", a declarat unul dintre purtatorii de cuvant ai Royal Caribbean Cruise.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
    Ultimele stiri din Mediu
- 
                        
                        Un studiu realizat de institutul european Transport and Environment arată că mașinile cu motoare hibride plug-in emit de 4 ori mai mult dioxid de carbon comparativ cu datele oficiale WLTP. De asemenea, emisiile mașinilor cu motoare pur termice sunt mai mari în realitate cu 20% față de datele raportate de producători. (17.10)
- 
                        
                        Comisia Europeană, organismul executiv al Uniunii Europene, le va oferi mai mult timp producătorilor de automobile să atingă țintele de reducere a emisiilor de CO2. Astfel, producătorii vor avea la dispoziție încă doi ani de acum încolo pentru a ajunge la nivelul de emisii stabilit pentru 2025. (09.05)
- 
                        
                        În urma unui referendum organizat recent, locuitorii din Paris au votat în favoarea extinderii zonei pietonale din metropola franceză. Mai exact, în perioada următoare, 500 de străzi vor fi transformate în zone pietonale. (24.03)
- 
                
                    Noul motor termic dezvoltat de Omoda&Jaecoo, campion la eficiență 
- 
                
                    Toyota dezvoltă un nou motor cu 4 cilindri: va avea peste 400 CP 
- 
                
                    Toyota prezintă primul concept al mărcii de lux Century 
- 
                
                    Noul concept Toyota Corolla anunță prima generație electrică a modelului 
- 
                
                    Honda Prelude revine în Europa după 25 de ani: în România din primăvara lui 2026 
			Intrebari & Raspunsuri
			Close
			
		
		
					Inchide notificarea pentru 
					
						 
						 
						 
					
				
			 
												 
        



Comentarii (4)