Bugatti va dezvolta un sedan bazat pe Audi A8
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Constructorul franco-italian Bugatti va renunţa la dezvoltarea supercarurilor şi va da naştere unui sedan care va avea la bază platforma lui A8.
Constructorul de supercaruri Bugatti este nevoit să ţină cont de "ordinele de echipă" date de oficialii Volkswagen şi să dea naştere unui viitor sedan. Există zvonuri conform cărora, începând cu 2014, constructorul din Molsehim va trebui să renunţe la dezvoltarea celor mai puternice supercaruri.
Aceştia vor fi nevoiţi să creeze un sedan care va avea la bază platforma actualului Audi A8. Decizia dictată de oficialii Volkswagen a fost luată pentru ca Bugatti să înregistreze cifre mai mari ale producţiei. În prezent, constructorul franco-italian este părintele celui mai rapid supercar din lume. Vorbim despre Veyron Super Sport, o maşină care dezvoltă 1.200 de cai şi care poate accelera până la 431 km/h.
Via | TheGermanCarBlog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Modele noi
-
Audi a confirmat anul lansării succesorului lui TT. Viitorul model de performanță inspirat de Concept C va fi lansat în 2027, cu un an mai devreme decât era prevăzut inițial. (18.03)
-
În cadrul prezentării oficiale a noului BMW i3, constructorul bavarez a oferit primele imagini oficiale cu varianta break a noului model. Viitorul BMW Seria 3 Touring ar putea avea atât motoare termice, cât și versiuni electrice. (18.03)
-
Cu ocazia testelor internaționale pentru noul BMW iX3, primul reprezentant al noii ere Neue Klasse, am avut ocazia să vedem pe viu și noul i3. Cu alte cuvinte, primul Seria 3 pur electric din portofoliul european al mărcii germane. Acum că a expirat embargoul de comunicare, îți putem spune și ție tot ce trebuie să știi despre el. (18.03)
-
Noul MG 4X, un crossover electric cu baterii în stare semi-solidă

-
Noul Ferrari Amalfi Spider: plafon din material textil și motor V8 de 631 CP

-
Primele imagini cu noul MG S9, un SUV cu 7 locuri și sistem de propulsie PHEV

-
Primele imagini cu noul Volkswagen ID.3 Neo: al doilea facelift adus modelului electric

-
Cherry, cherry, lady

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












Comentarii (3)