Carlos Ghosn confirma modelul electric Infiniti, rival pentru Seria 1 si A3
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Nissan s-a pregatit cum se cuvine pentru editia de anul acesta a Salonului Auto de la Tokyo, dezvaluind o serie de concepte electrice care au suscitat interesul presei internationale.
Carlso Ghosn, presedintele aliantei Renault-Nissan, prezent si el la salon, a profitat de ocazie pentru a face un anunt important. Oficialul a confirmat intentia de a dezvolta in viitor un model electric complet nou in gama de lux Infiniti.
Presedintele a lasat sa se inteleaga ca ar putea fi vorba despre un model compact, cu patru locuri, capabil sa ofere un comportament sportiv si sa fie alimentat doar de baterii. Proiectul ar putea avea la baza tehnologia folosita de Leaf si ar putea vedea lumina zilei spre sfarsitul anului 2010. Mai mult, compactul ar urma sa tinteasca piata modelelor BMW Seria 1 si Audi A3.
Pentru mai multe detalii puteti citi stirea publicata ieri pe Automarket, care anticipa proiectul celor de la Infiniti.
via | Carscoop
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Nissan in Romania
-
Nissan 370Z facelift (2013-prezent) Preţ: 45.560 - 49.590 €
-
Nissan Juke (2014-prezent) Preţ: 15.150 - 28.690 €
-
Nissan Leaf Preţ: 33.990 - 38.900 €
-
Nissan Micra Preţ: 11.990 - 17.440 €
-
Nissan Navara Preţ: 30.130 - 40.660 €
-
Nissan Pulsar Preţ: 15.840 - 21.750 €
-
Nissan Qashqai facelift Preţ: 18.450 - 33.720 €
-
Nissan X-Trail facelift Preţ: n/a - 38.490 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Skoda a publicat mai multe imagini oficiale cu noul Elroq RS, versiunea de performanță a crossover-ului său compact. Noul model are două motoare electrice care dezvoltă împreună 340 de cai putere. (16.06)
-
Constructorul britanic de automobile anunță o serie de noutăți pentru modelul Discovery Sport. Pe listă regăsim două niveluri de echipare noi, adică Metropolitan și Landmark. (16.06)
-
Constructorul italian de automobile a lansat modelul special 296 Speciale Piloti Ferrari, destinat piloților care sunt înscriși în oricare dintre programele speciale de curse ale mărcii. Grafica este insipirată de modelul 499P care a câștigat cursa de 24 de ore de la Le Mans în 2023 și 2024. (14.06)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Comentarii (0)