Cea mai sexy femeie din motorsport a pozat pentru Sports Illustrated
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Danica Patrick a pozat inca odata pentru revista Sports Illustrated, de data aceasta pe capota unui Shelby Cobra. Danica Patrick este pilot in campionatul IndyCar din America de Nord, si este cea mai de succes femeie din motorsport dupa Jutta Kleinschmidt, primul pilot de sex feminin care a castigat raliul Dakar, in 2001.
Danica Patrick are 25 de ani si piloteaza de la 10 ani. Cariera ei in motorsport a inceput in 1992, dupa ce a castigat o serie de campionate de karting. Ulterior s-a mutat in Marea Britanie pentru a putea concura in Formula Ford si Formula Vauxhall. Incepand cu anul 2005, Danica Patrick a concureaza in campionatul american IndyCar pentru echipa Andretti Green Racing, anul trecut ea devenind prima femeie din istorie care castiga o cursa in competitia americana.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Un nou studiu realizat de americanii de la Consumer Reports relevă care au fost cele mai fiabile mărci auto în 2025. Primele 4 locuri sunt ocupate de mărci japoneze și există o schimbare pentru primul loc. (17.12)
-
Jaguar a negat oficial informația cu privire la presupusa concediere a lui Gerry McGovern, șeful de design al mărcii. Răspunsul mărcii britanice apare la două săptămâni după ce presa a raportat că omul din spatele controversatului concept Type 00 ar fi fost escortat afară din biroul său. (15.12)
-
Renault a închis serviciul său de ride-sharing Mobilize, la 4 ani după înființarea acestuia. Totodată, marca franceză își încetinește extinderea rețelei de stații de încărcare rapidă pentru mașinile din acest serviciu. (12.12)
-
Topul celor mai fiabile mărci auto în 2025: japonezii ocupă primele 4 locuri

-
Noua Dacia Logan facelift poate fi comandată în România: start de la 15.000 de euro

-
Mercedes-Benz a construit cel mai luxos Unimog pentru a sărbători 80 de ani

-
Geely lansează primul său SUV plug-in hybrid în România: start de la 37.000 euro

-
REPORTAJ: Off-road în deșertul din Maroc cu noua Dacia Duster Hybrid 4x4














































Titluri de libertatea sau cancan.
Automarket e bun ca baza de date si stiri auto dar stirile de motorsport sunt slabutze rau ...
In privinta stirilor din motorsport, si in special din Formula 1, imi permit insa sa te contrazic. Sectiunea F1 de pe Automarket este cea mai completa de acest tip din Romania. Plimba-te putin pe acolo si te vei convinge.
Multumesc inca o data pentru sesizare.
Da, este prima femeie care a castigat curse majore in motorsport si o merita din plin.
Mult succes Danica.
2. Ar fi bine ca, inainte sa scoatem pe gura tot ce ne trece prin creier in momentul respectiv, sa analizam putin lucrurile care ne inconjoara. De exmplu, sa vedem care este autorul acestei stiri.
E greu, nu?
"In lumea hormonilor, testosteronilor+a pilozitatii atotcuprinzatoare, apare ea, exact cind toti cauta sa-si dezmembreze(pentru inceput),din priviri, adversarul. Parul ei flutura ca steagu', steagu' purtat de-un fraier pe motocicleta inconstient de fapta-i, cu efect decelerant , asupra tuturor masculilor aspiranti(la orice titlu), martori ai desfasurarii vizuale, lasandu-i contempland mirifica aparitie(high definition in slow motion), catre cock pit-bull-ul desemnat. Lesinurile sunt ...fara numar din partea sexului aproape tare, aliantele deja prind contur, imbratisarile + pupaturile sunt unanime insotite de palme pe umar, ceafa si buci. Pacea si feir-plaiu' se extinde pe oriunde. Ce mai.......
Dupa introducerea tuturor in gaurile desemnate pilotarii, se pornesc motoarele, etc si se da startu'.
Ce start, ceeee start meeeeeii, toata lumea face loc, lockdown, space + - % afirmatii(sau ganduri) de tip "baby you are the one"
Ea, cu pletele sfasiate de vant(aerodinamic, distribuit coordonat), reuseste sa se puna...prima...prima prin fatza, in fatza si-o tine...tot asa, pana la final. Este prima, a reusit si ca sa vaza tot hormonu' ca nu e o "peisana", se dezbraca in lumina flash-urilor, blietzcrieg-urilor fotografice, in timp ce toti purtatorii de hormoni-testosteronici(si ganduri negre), o uda...o uda fleasca de sus in jos...cu apa(sampania nu mai era de la inceputul cursei), apa folosita eficient si pentru curatirea balelor ce au inundat egal, toate "cock"-pit-urile adversarilor. Nu mai conteaza rivalitatile. Acum toti spera. Toti au Retabolin, Stromba, Norbetalon+cine stie ce in plus amestecate deodata si la gramada, garnisite la final cu speranta ca...atunci cind, galanti au facut loc trecerii unei doamne...au fost remarcati.
Ati zambit macar un pic ? Asta conteaza oameni buni. E weekend si trebuie sa fim...copii !!!