Dacia Duster debuteaza la Paris alaturi de Renault Wind si Megane CC
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Renault si Dacia continua promovarea puternica a modelului Duster, primul SUV din istoria constructorului roman, lansat in martie la Geneva. Dupa ce a ales Raliul Gazelelor din Maroc si a gandit doua reclame destepte pentru pietele din Franta si Germania, Dacia pluseaza inca o data pentru Duster la capitolul promovare.
Constructorul roman va fi alaturi de parintele sau francez la Paris, unde va avea loc, in urmatoarele zile, evenimentul "Cabriolet, Coupe et SUV Show". Dupa cum o spune si numele, expozitia va reuni mai multe modele decapotabile, coupe sau SUV lansate in gama marilor constructori auto.
Alaturi de modelul romanesc Duster, la standul francezilor, organizat in complexul expozitional Porte de Versailles, se vor mai afla Renault Wind si Renault Megane CC, doua modele decapotabile, prezentate in premiera la Salonul de la Geneva.
Renault s-a folosit de eveniment si pentru a da nastere unei versiuni speciale a modelului Laguna Coupe, botezata Monaco GP. Editia limitata vine cu o caroserie perlata, faruri cu xenon, sistem audio Bose si o navigatie prin satelit Carminat Tom Tom.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Dacia in Romania
-
Dacia Dokker Preţ: 9.250 - 14.400 €
-
Dacia Dokker Stepway facelift Preţ: 12.300 - 14.200 €
-
Dacia Dokker Van facelift Preţ: 9.280 - 11.880 €
-
Dacia Duster Preţ: n/a - 18.950 €
-
Dacia Lodgy Preţ: 9.500 - 15.450 €
-
Dacia Lodgy Stepway facelift Preţ: 12.900 - 15.350 €
-
Dacia Logan facelift Preţ: 6.950 - 12.650 €
-
Dacia Logan MCV facelift Preţ: 7.900 - 13.650 €
-
Dacia Logan MCV Stepway Preţ: 12.090 - 13.990 €
-
Dacia Sandero facelift Preţ: 7.150 - 13.300 €
-
Dacia Sandero Stepway 2020 Preţ: n/a €
-
Dacia Sandero Stepway facelift Preţ: 11.200 - 13.600 €
Ultimele stiri din General
-
Dacia a anunțat oficial numele noului său CEO. Marca românească va fi acum condusă de către Katrin Adt, care îl înlocuiește pe Denis Le Vot. (01.09)
-
La licitația organizată de celebra casă RM Sotheby's, cu ocazia Monterey Car Week, acest Ferrari Daytona SP3 tocmai s-a vândut cu 26 de milioane de dolari. Banii vor fi utilizați în scopuri caritabile. (19.08)
-
Ola Kallenius, șeful Mercedes-Benz și președintele Asociației Constructorilor Europeni de Automobile, a criticat planul Uniunii Europene de a interzice vânzarea de mașini noi cu motoare termice din 2035. Oficialul avertizează că acest plan ar putea duce la o prăbușire a pieței auto europene și că este nevoie de o "trezire la realitate." (12.08)
-
Horse Powertrains produce un nou motor de 1.2 litri mild-hybrid cu GPL în România
-
Noua Kia Stonic: design nou și motorizare mild-hybrid
-
Volvo lansează noul XC70: versiune PHEV cu autonomie electrică de peste 200 km
-
Noul BYD Seal 6 DM-i: model hibrid cu autonomie electrică de 105 kilometri și preț de 36.500 euro
-
Tesla prezintă noul Model Y Performance: 460 CP și autonomie de 580 km
Comentarii (4)