Jeremy Clarkson, idol pentru copiii din Marea Britanie
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
În ziua de astăzi, copiii nu îşi mai doresc să devină astronauţi sau avocaţi şi îşi caută idolii în oamenii pe care îi zăresc tot mai des pe micile ecrane. Uun sondaj realizat de britanicii de la Disney XD a arătat că puştii din Albion văd în Jeremy Clarkson un idol.
La acest sondaj au luat parte 601 băieţi cu vârsta cuprinsă între 8 şi 14 ani. Pe primul loc al topului realizat de britanici se află jucătorul de fotbal David Beckham, urmat de prezentatorul show-ului Top Gear. Ultimul loc al podiumului este ocupat de Cristiano Ronaldo, vedeta echipei naţionale a Portugaliei.
O parte din puştii care au răspuns la întrebările sondajului se gândesc la bani şi avere, iar Alan Sugar, Bill Gates sau Simon Cowell le sunt idoli. Faima şi fetele reprezintă o altă motivaţie pentru copiii britanici, iar Daniel Radcliffe şi Justin Bieber ocupă locul cinci, respectiv nouă în topul relizat de cei de la Disney XD.
Via | Autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Permisul de conducere se va schimba în curând în România, după ce a intrat în vigoare o nouă lege pentru toate statele membre ale Uniunii Europene. Pentru prima dată, permisul de conducere va fi digital și va putea fi accesat și de pe telefon. (31.07)
-
Mai mulți angajați de la uzina Audi din Neckarsulm au protestat față de scenariul închiderii fabricii în viitorul apropiat. La această uzină sunt produse modelele A5, A6, A8 și e-tron GT. (30.07)
-
BMW va deschide cea mai mare expoziție de Art Car-uri începând din această săptămână. La Munchen, acolo unde este sediul mărcii germane, vor fi expuse toate cele 20 de Art Car-uri BMW create în ultimii peste 50 de ani. (28.07)
-
Noul Audi Q9: noul etalon al mărcii are un motor V6 diesel mild-hybrid

-
Noul Zeekr 9X debutează în Europa: SUV premium cu 897 CP și autonomie de 737 km

-
BMW: 50.000 de exemplare iX3 produse în Ungaria

-
Permisul de conducere se schimbă în România: disponibil și pe telefon

-
Ferrari Luce și-a atins ținta de vânzări pentru 2026, la două luni după lansare













"daca mai stau mult printre cartile astea o sa-mi vina greata!"