Luxul suprem: Maybach 62S încrustat cu diamante
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Un nou parteneriat exclusivist ia naştere în lumea auto. De această dată vorbim despre un proiect extrem de ambiţios, care implică sume astronomice.
Maybach a decis să îşi unească forţele cu celebrul bijutier elveţian de Grisogono pentru a da naştere unui exemplar 62S cu totul special. Rezultatul colaborării dintre cele două nume sinonime cu luxul va fi expus în cadrul petrecerii organizate de de Grisogono la Cannes, cu ocazia festivalului de film anual.
Până în prezent, bijutierul elveţian a încrustat diamante doar în cotiera dintre cele două locuri posterioare, însă designerii şi echipa de Grisogono se gândesc la o individualizare mult mai atentă. Am putea vedea diamante sau pietre preţioase încrustate şi în volan, în mânerul schimbătorului sau în scaune.
După prezentarea programată zilele următoare, proiectul va continua, Maybach şi de Grisogono urmând să personalizeze exemplarul cu mai multe pietre preţioase. Versiunea finală va fi gata la timp pentru ediţia de anul acesta a Salonului Auto din Dubai, programată în 10 noiembrie.
via | motorauthority
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Constructorul italian de automobile a lansat modelul special 296 Speciale Piloti Ferrari, destinat piloților care sunt înscriși în oricare dintre programele speciale de curse ale mărcii. Grafica este insipirată de modelul 499P care a câștigat cursa de 24 de ore de la Le Mans în 2023 și 2024. (14.06)
-
Peugeot a lansat oficial noul e-208 GTi, primul său hot hatch electric din istorie. Noul model, prezentat cu ocazia cursei de 24 de ore de la Le Mans, are un motor electric de 280 de cai putere și promite o autonomie de 350 de kilometri. (13.06)
-
Volkswagen Golf GTI Edition 50, o nouă ediție specială a hot hatch-ului german, este oficial cel mai rapid model de serie al mărcii testat vreodată pe Nurburgring. Noua ediție specială, care marchează 50 de ani de la debutul primei generații Golf GTI, va fi lansată săptămâna viitoare. (13.06)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Comentarii (4)