OFICIAL: Mitusbishi a dezvaluit Outlander GT Prototype
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Mitsubishi a dezvaluit astazi la Salonul Auto de la Paris Outlander GT Prototype, un concept anticipat inca de acum cateva zile de un teaser oficial. Potrivit primelor informatii, vedeta standului japonez nu este decat un studiu de design care tinteste dezvoltarea ulterioara a unui SUV compact de performanta.
Conceptul a fost finisat in culoarea alb Diamond si a preluat partea frontala ascutita de la modelele Lancer si Colt, aliniindu-se astfel noii filosofii de design Mitsubishi. Celelalte diferente notabile se observa la nivelul oglinzilor laterale, la nivelul spoilerului frontal si a celui posterior, la nivelul pragurilor laterale si a bosajelor. Capota a fost si ea restilizata impreuna cu farurile echipate cu tehnologie Bi-Xenon HID.
Sub capota conceptului prezentat la New York, Mitsubishi a instalat un motor V6 MIVEC de 3.0 litri SOHC, capabil sa dezvolte 230 de cai putere. In prezent, motorul este folosit de Outlander XLS.
via | Zercustoms
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Mitsubishi in Romania
-
Mitsubishi ASX Preţ: 17.981 - 28.905 €
-
Mitsubishi Eclipse Cross Preţ: 24.228 - 33.629 €
-
Mitsubishi L200 4 usi Preţ: 24.919 - 34.201 €
-
Mitsubishi Outlander Preţ: 24.609 - 45.434 €
-
Mitsubishi Outlander PHEV facelift Preţ: 42.352 €
-
Mitsubishi Pajero Preţ: 32.988 - 45.696 €
Ultimele stiri din General
-
Chinezii de la Xiaomi au stabilit un nou record pe Nurburgring. Modelul electric SU7 Ultra este cel mai rapid sedan electric de serie testat vreodată pe legendarul circuit german. (11.06)
-
Presa britanică a anunțat oficial noii prezentatori pentru următorul sezon al emisiunii The Grand Tour. Noua echipă va fi alcătuită din doi canadieni, Thomas Holland și James Engelsman și din britanicul Francis Bourgeois. (04.06)
-
Cea mai nouă machetă LEGO Technic este dedicată modelului Aston Martin Valkyrie. Pachetul conține 707 piese și costă 60 de euro pe continentul european. (02.06)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Salonul Auto la Paris a fost anul trecut in octombrie .