Originalitate chinezeasca: Geely Gleagle GS Lucky Start
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Constructorul chinez Geely va profita de editia de anul acesta a Salonului Auto de la Beijing pentru a-si inaugura noul brand Gleagle. Subsidiarul chinezesc va fi responsabil probabil de lansarea unor viitoare modele sportive, anticipate inca de pe acum de conceptul care marcheaza debutul oficial al brandului in capitala Tarii Marelui Zid.
Desi mai sunt cateva ore pana la deschiderea salonului auto, Geely a dezvaluit deja primele imagini si informatii ale conceptului, botezat Gleagle GS Lucky Start, numele sugerand importanta acestuia in istoria grupului asiatic. Designul futurist da de inteles ca spiritul creator nu lipseste din atelierele Geely. Mai mult decat atat, este un semn ca unii producatorii chinezi de automobile incep sa isi arate originalitatea si renunta la plagiat.
Desi in mod cert versiunea de serie a conceptului va fi mult mai cuminte si va renunta la elemente ciudate, cum este grila fata, liniile generale se vor pastra, asemeni si configuratia 2+2 a interiorului. Judecand dupa primele imagini si informatii, viitorul model sportiv Geely va debuta pe segmentul dominat in prezent de Audi TT si concurat de proaspatul Peugeot RCZ.
Gleagle GS Lucky Start va fi insa destinat pentru inceput doar pietei chineze.via | carscoop
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Concepte
-
MG Motor a prezentat oficial noul concept Cyber. Acesta este un SUV electric care va fi transformat în model de serie și va reprezenta etalonul gamei. (10.07)
-
MG Motor a prezentat oficial un nou concept care anunță viitorul său hatchback din segmentul subcompact. Noul concept se numește Go și a fost prezentat la Festivalul de Viteză de la Goodwood. (09.07)
-
Alpine a publicat primele imagini cu prototipul viitorului A110 electric. Noul prototip are două motoare electrice și aceeași caroserie cu actuala generație A110, iar prezentarea va avea loc la Festivalul de Viteză de la Goodwood. (03.07)
-
Noul Audi Q9: noul etalon al mărcii are un motor V6 diesel mild-hybrid

-
Formula 1 are un Safety Car nou: Mercedes-AMG GT 63 Pro 4Matic+

-
Noul Zeekr 9X debutează în Europa: SUV premium cu 897 CP și autonomie de 737 km

-
Cupra, vânzări record în prima jumătate din 2026

-
Prima imagine cu viitorul Mercedes-Benz GLA


















Comentarii (5)