Prezentare virtuala a noii generatii Infiniti M
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Festivalul Pebble Beach s-a transformat intr-un loc in care constructorii de lux aleg sa isi prezinte in premiera ultimele creatii. Infiniti, divizia de lux a celor de la Nissan, a ales sa lanseze in cadrul acestui eveniment noua generatie a sedanului de clasa medie botezat M. Insa cei aflati la festival au avut parte de o mare surpriza: automobilele nu erau prezente la Pebble Beach.
Deoarece o prezentare a generatiei M necesita mai mult timp iar cei de la Infiniti erau in intarziere, echipa de marketing a venit cu o solutie ingenioasa: lansarea virtuala a masinilor. Acest lucru a reprezentat ceva inedit in cadrul evenimentului care se desfasoara la California. O imagine video a modelelor M a fost proiectata pe un panou din spuma, creand o replica 3D care, asociata cu miscarea fundalului, dadea impresia ca masinile sunt gata sa isi inceapa drumul catre piata auto.
Noua generatie M a fost proiectata avand la baza conceptul Essence. Constructorul japonez ofera doua versiuni: M37 si M56. Modelul M37 este propulsat de un motor V6 de 3.7 litri, iar M56 dispune de un propulsor V8 de 5.6 litri care dezvolta 400 CP.
Pentru piata auto din Europa, constructorul nipon va inlocui propulsorul V8 de 5.6 litri cu un motor V6, diesel. In plus, noua generatie M va oferi un nou sistem de siguranta. Acesta intervine atunci cand soferul face manevre fara a avea vizibilitate, datorita unghiurilor moarte care apar la rulare.
Adevaratul model M isi va face debutul spre sfarsitul anului acesta si va fi comercializat incepand cu primavara anului 2010.
via | motortrend
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Xiaomi a prezentat oficial noul model electric Skynomad. SUV-ul chinezilor este un model electric cu autonomie extinsă și se folosește de un motor termic pe post de generator. (31.07)
-
Mercedes-Benz a prezentat oficial noua generație GLA. Cel mai mic SUV din gama producătorului german este oferit pentru prima dată în versiuni electrice, iar de la începutul anului viitor va fi lansată și o versiune hibridă. (30.07)
-
Mini a publicat primele imagini oficiale cu noul Countryman Edition. Aceasta este o viitoare versiune de teren a modelului compact, iar prezentarea oficială va avea loc în această toamnă. (29.07)
-
Noul Audi Q9: noul etalon al mărcii are un motor V6 diesel mild-hybrid

-
Noul Zeekr 9X debutează în Europa: SUV premium cu 897 CP și autonomie de 737 km

-
BMW: 50.000 de exemplare iX3 produse în Ungaria

-
Chinezii de la GAC AION debutează pe piața din România cu două modele electrice

-
Mercedes-Benz: imagini noi cu viitoarea Clasa G decapotabilă
















Frumos concept!