Primele imagini spion cu Hyundai i40, inlocuitorul lui Sonata
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Desi rezultatele vanzarilor din prima jumatate a anului ii plaseaza pe locul patru la nivel mondial, inaintea celor de la Ford, Hyundai nu se imbata cu apa rece. Coreeni continua ofensiva sa pe piata auto cu noi modele, gata sa inlocuiasca produsele cu care Europa, Asia si America au fost obisnuite.
Dupa ce a anuntat ca va aduce la Frankfurt ix35, inlocuitorul lui Tucson, Hyundai pregateste in mare secret si noua generatie a sedanului Sonata. Acesta va fi botezat i40 si va fi expus publicului pentru prima data la inceputul lui 2011.
O serie de imagini spion, surprinse in timpul unor filmari de prezentare, au reusit sa dezvaluie publicului primele linii de design ale modelului coreean. Imaginile tradeaza aspectul frontal si posterior dar si o serie de detalii ale interiorului, viitorul Sonata urmand sa se inscrie in noua filosofie de design si calitate Hyundai.
Potrivit oficialilor marcii coreene, i40 se va individualiza prin materiale si finisaje de calitate, asemeni celor regasite pe modelele germane, la care constructorul asiatic se raporteaza deseori.
via | Autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Hyundai in Romania
-
Hyundai Elantra Preţ: 17.284 - 23.524 €
-
Hyundai Grand Santa Fe facelift Preţ: 49.341 - 50.575 €
-
Hyundai i10 facelift Preţ: 12.588 - 13.153 €
-
Hyundai i20 Active facelift Preţ: 17.124 €
-
Hyundai i20 facelift Preţ: 12.822 - 17.124 €
-
Hyundai i30 (2016 - prezent) Preţ: 16.172 - 37.045 €
-
Hyundai i30 Fastback Preţ: 20.575 - 24.026 €
-
Hyundai i40 CW facelift Preţ: 28.564 - 30.964 €
-
Hyundai i40 facelift Preţ: 25.204 - 30.004 €
-
Hyundai Ioniq Hybrid Preţ: 26.168 - 29.143 €
-
Hyundai Kona Preţ: 21.146 - 29.119 €
-
Hyundai Santa Fe Preţ: 53.181 €
-
Hyundai Tucson Preţ: 23.518 - 37.917 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Kia a publicat primele imagini sugestive cu un viitor model electric. Noul model ar putea fi succesorul electric al vechiului Stinger, berlina de clasă medie a constructorului sud-coreean. (04.12)
-
DS Automobiles a lansat o nouă linie de echipare pentru 3 dintre modelele sale. Aceasta se numește Performance Line și este disponibilă pentru DS 3, N°4 și DS 7. (04.12)
-
Kia a publicat primele imagini și detalii oficiale cu noua generație Seltos. Acesta este un SUV de dimensiuni subcompacte care va ajunge acum și în Europa. Lansarea va avea loc săptămâna viitoare. (04.12)
-
O nouă rechemare pentru BYD: aproximativ 90.000 de vehicule afectate de probleme la baterie

-
Modelul Skoda 100, reinterpretat într-un concept modern

-
Skoda: 100.000 de exemplare Elroq au fost construite

-
Euro NCAP va schimba modul în care va testa mașini din 2026

-
Bugatti a construit ultimul exemplar Bolide. Preț de 4 milioane euro
















cien se baga? :)
se pare ca va fi o masina cu mare stil.
aduce in stilul infinity.
bravo lor
" Tags : chinezarie, copie, furaciune, bmw, audi, praf, varza, logan "
@ Japonezului Premium: bordul seamana (ca si design) cu cel de la Infiniti FX, poate ca la asta se referea Andrei, materialele si finisarea neputand fi comparate, ca de altfel nici clasele in care joaca cele doua automobile