Renault şi Bajaj, tot mai aproape de un rival pentru Tata Nano
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Renault se apropie cu paşi repezi de lansarea unui rival pentru Tata Nano. Francezii au promis în 2009 dezvoltarea unui model low-cost de mici dimensiuni, împreună cu partenerii indieni de la Bajaj Auto. Astăzi, alianţa franco-niponă anunţă semnarea unui nou acord cu Bajaj, ca etapă a dezvoltării modelului.
Potrivit informaţiilor publicate de ambele companii, contractele semnate astăzi au în vizor normele de producţie, testare şi distribuţie a modelului, destinat în principal pieţelor emergente. Proiectul trece astfel într-o altă etapă, care confirmă interesul Renault-Nissan şi Bajaj Auto de a concura cu revoluţionarul Tata Nano.
Oficialii francezi şi indieni au promis că vor ţine la curent publicul şi mass-media cu evoluţia procesului de producţie.
via | autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Honda Civic tocmai a primit un facelift. Pe lista îmbunătățirilor regăsim o serie de modificări estetice discrete, atât la exterior cât și la interior, inclusiv jante noi și o culoare exterioară proaspătă. (01.08)
-
Honda a confirmat oficial o nouă generație pentru modelul Prelude. Modelul sportiv al japonezilor revine după o pauză de 24 de ani și va fi prezentat oficial în septembrie. (31.07)
-
Leapmotor va deschide comenzile pentru SUV-ul său electric B10 în România începând din luna septembrie. Modelul electric al chinezilor va fi plasat în gamă sub C10. (30.07)
-
Cireașa de pe tort
-
Cupra, record de vânzări în prima jumătate a anului 2025. Formentor rămâne vedeta
-
Ford: producția la uzina de la Craiova a crescut cu 26% în primele 6 luni
-
Opel Astra primește o versiune hibridă mai puternică: start de la 38.500 euro
-
Porsche 911, ediție specială pentru România: omagiu adus celebrului Transfăgărășan
Ce o fi atat de revolutionar la el????