Surpriza Citroen la Frankfurt: noul DS4, noul C2 sau noul 2CV?
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Misterul care invaluia imaginea-teaser pe care Citroen a prezentat-o pe propria pagina de Facebook in cursul saptamanii trecute incepe sa dispara odata cu publicarea unei noi imagini. Desi invaluita in intuneric, masina isi prezinta de aceasta data formele si liniile importante cu ajutorul unei usoare modificari de tonalitate.
Citroen nu a publicat inca niciun detaliu despre noul model, limitandu-se sa adauge, in subsolul fotografiei, ca masina va putea fi vazuta la standul Citroen de la Salonul Auto de la Frankfurt si ca va reprezenta o mare surpriza. In aceste conditii, opiniile sunt impartite. daca majoritatea vocilor sustin ca va fi vorba de conceptul din care va deriva noul DS4, altii sustin ca este vorba de o reeditare a succesului 2CV sau de un concept din care va deriva inlocuitorul lui C2.
Peste toate, imaginea pe care Citroen a publicat-o astazi ne dezvaluie o masina care aminteste de liniile profilului celebrului 2CV. Evident, liniile moderne isi vor face loc in designul modelului nou, acesta urmand sa dispuna de o parte frontala agresiva si de un spate care aminteste de berlinele anilor '50.
Din pacate, nu exista niciun indiciu care sa ne arate marimea efectiva a modelului, astfel ca toate numele vehiculate raman la stadiul de ipoteza.via | facebook
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Citroen in Romania
-
Citroen Berlingo Furgon Preţ: 13.685 - 15.351 €
-
Citroen Berlingo Multispace Preţ: 14.506 - 17.957 €
-
Citroen C-Elysee facelift Preţ: 11.067 - 14.518 €
-
Citroen C1 Preţ: 10.698 - 13.673 €
-
Citroen C3 Preţ: 10.600 - 15.500 €
-
Citroen C3 Aircross Preţ: 13.500 - 18.400 €
-
Citroen C4 Cactus Preţ: 13.490 - 18.890 €
-
Citroen C4 Spacetourer facelift Preţ: 23.550 - 29.976 €
-
Citroen C5 Aircross Preţ: n/a - 30.300 €
-
Citroen Grand C4 Spacetourer facelift Preţ: 24.621 - 31.047 €
-
Citroen Jumper Preţ: 21.360 - 27.240 €
-
Citroen Jumpy Combi Preţ: 21.896 - 23.562 €
-
Citroen Jumpy Furgon Preţ: 18.802 - 21.301 €
-
Citroen SpaceTourer Preţ: 25.109 - 30.464 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Land Rover se pregătește să lanseze un facelift pentru modelul său de teren Defender. Printre noutățile care vor fi aduse se numără și o versiune nouă cu 4 locuri. (12.05)
-
Constructorul din Mlada Boleslav prezintă noua Fabia Motorsport Edition, o ediție specială care marchează cei 125 de ani petrecuți de Skoda în sporturile cu motor. Producția va fi limitată la doar 125 de exemplare. (12.05)
-
Lotus a publicat prima imagine oficială cu viitorul său model de performanță Type 135. Noul model va fi un supercar, primul din istoria mărcii, cu motor V8 hibrid. (12.05)
-
Motorizare nouă pentru Renault Clio: benzină+GPL și 1.450 km autonomie totală

-
Audi readuce la viață o mașină care a stabilit un record de viteză în anii ’30

-
Marca Oltcit, reînregistrată de Ford Otosan: fosta marcă românească va fi protejată

-
INTERVIU: Co CEO MATEROM, importator al mărcii LEPAS în România: "Vrem să vindem 700 de unități până la finalul anului"

-
Cuceritor














Comentarii (1)