VIDEO: Filmul care anunţă un nou motor V8 pentru Bentley
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Bentley se pregăteşte să introducă în gama sa un nou motor, menit să reducă media emisiilor de carbon. Pentru a pregăti terenul, constructorul britanic a publicat deja un scurt film, care surprinde sunetul motorului pe benzină.
Cel mai probabil, judecând după transferul tehnologic cu care ne-am obişnuit în cadrul grupului Volkswagen, Bentley va primi noul motor V8 bi-turbo de 4.0 litri regăsit şi în curtea Audi pe S6, S7 şi S8, cu puteri cuprinse între 420 şi 520 de cai putere. Aici, propulsorul dispune de o transmisie S-tronic cu şapte rapoarte sau de una Tiptronic cu opt trepte.
Noua unitate V8 va debuta în gama Bentley pe modele deja cunoscute: Continental GT sau GTC. Lansarea oficială este aşteptată în luna ianuarie la Detroit, având în vedere importanţa pieţei americane pentru constructorul din Crewe.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Video
-
Cei de la DragTimes au realizat o liniuță cu peste 2.200 de cai putere. Aceștia au pus față în față noul Corvette ZR1X care dezvoltă 1.250 CP și un Ferrari SF90 cu 986 CP. Aflați în video care supercar a câștigat. (11.06)
-
Britanicii de la carwow au realizat o liniuță de 3.165 CP. Aceștia au luat un Lamborghini Revuelto de 1.015 CP și l-au pus la ,,luptă” cu două hot-hatchuri tunate. Este vorba de un Audi S3 cu 950 CP și un BMW M140i cu 1.200 CP. Aflați in video dacă superc (08.06)
-
Cei de la DragTimes au realizat o liniuță pentru a vedea ce este mai rapid într-o liniuță, un supercar cu V8 sau o mașină electrică. Așadar, au realizat o cursă între un Corvette ZR1X cu 1.250 CP și o Tesla Model S Plaid de 1.200 CP. Aflați în video care (07.06)
-
Noul Audi Q7: design complet nou și motor V6 diesel mild-hybrid

-
Opel confirmă noul Astra și noul Corsa: patru modele noi până în 2030

-
Noul concept BMW M Neue Klasse anunță primul M3 electric din istorie

-
Succesorul lui Ford Fiesta va avea versiuni de performanță

-
Stella Li, vicepreședinte executiv BYD: producția de automobile în Ungaria va începe la finalul anului 2026













Comentarii (3)