Viitorul Seat Leon va avea o versiune break
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Presa germană anunţă astăzi că viitoarea generaţie a lui SEAT Leon va fi disponibilă şi într-o versiune break. Modelul este unul nou pentru gama Seat, însă nu reprezintă o noutate absolută în gama VW Group, compacta Golf - construită pe aceeaşi platformă - dispunând de multă vreme de o astfel de versiune de familie.
Până acum, singurele modele derivate din platforma compactă VW Group şi destinate întregirii gamei Seat cu versiuni de familie erau Altea şi Altea XL.
Conform primelor informaţii existente pe piaţă, noul Leon - a cărui nouă generaţie va fi lansată în luna septembrie, la Salonul Auto de la Frankfurt - va beneficia în mare de aceleaşi motoare care pot fi comandate pe Golf, designul noului model urmând să fie inspirat din cel al conceptului IBe, prezentat acum un an.
via | Focus
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Subaru a publicat prima imagine oficială cu un nou model electric. Acesta se numește Uncharted și este un crossover înrudit cu Toyota C-HR. (11.07)
-
Jeep a lansat oficial o versiune de teren nouă pentru noua generație Compass. Noua versiune Compass 4xe aduce câteva modificări importante la exterior, precum și un interior cu materiale mai rezistente și vopsite în culori specifice. (11.07)
-
MG a dezvăluit oficial două modele electrice noi cu ocazia Festivalului de Viteză de la Goodwood. Noile modele se numesc IM5, respectiv IM6, primul model fiind o berlină, iar cel de-al doilea un SUV coupe. (11.07)
Comentarii (6)