Volkswagen va avea o reprezentanta de 125 milioane de dolari in Manhattan
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Volkswagen a cumparat un spatiu de aproape 24.000 de metri patrati in partea de vest a Manhattan-ului. Constructorul german de automobile va utiliza acest spatiu ca reprezentanta pentru marcile Volkswagen si Audi. Investitia germanilor se ridica la valoarea de 125 de milioane de dolari si are scopul de a mari cota de piata a celor de la Volkswagen pe piata din Statele Unite ale Americii.
Pana in momentul achizitiei, spatiul cumparat de Volkswagen era detinut de familia Potamkin, care a detinut o fransiza General Motors. In trecut, membrii familiei Potamkin au detinut si o fransiza Honda, pe care au vandut-o ulterior unui alt dealer. De data aceasta, americanii au vandut cladirea cu totul si vor muta reprezentanta General Motors la cateva strazi departare.
VW are peste 800 de dealeri in Statele Unite ale Americii, alaturi de 2.500 de angajati. Pana in 2018, cei de la Volkswagen doresc sa vanda un milion de exemplare pe an in Statele Unite ale Americii.Pentru a vinde mai multe unitati in SUA, germanii de la Volkswagen au demarat diverse campanii de promovare ale marcii din Wolfsburg, multe fiind orientate in jurul modelului Jetta si ale propulsoarelor TDI cu care sunt echipate modelele VW.
Via | Autoblog.it
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Industrie
-
Grupul Stellantis are în plan o investiție în valoare de 38 milioane euro pentru una din uzinele sale din Italia. Investiția are ca scop creșterea și îmbunătățirea producției de piese pentru motoare electrice. (18.03)
-
BMW a reușit să vândă în 2024 368.475 de vehicule electrice. Asta înseamnă că producătorul bavarez a vândut mai multe modele electrice în 2024 decât Mercedes-Benz și Audi împreună. (18.03)
-
Audi a anunțat că va reduce până la 7.500 de locuri de muncă în Germania până în 2029, în special în domeniile administrației și dezvoltării, cu scopul de a economisi anual 1 miliard de euro. (18.03)
-
Chinezii de la BYD vin în România: "Primele puncte de vânzare, până la finalul lunii martie"
-
Fără concesii
-
Noua Toyota C-HR+: SUV exclusiv electric cu autonomie de 600 km
-
Primul BMW Neue Klasse de serie va fi lansat în septembrie
-
Mazda confirmă anul lansării viitorului CX-5: primul model cu noul motor Skyactiv-Z
Comentarii (2)