Alfa Romeo Giulietta, primul model hibrid al aliantei Fiat-Chrysler
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Alianta Fiat-Chrysler a dezvaluit planurile de viitor in materie de dezvoltare. Astfel, cei de la Chrysler vor fi responsabili pentru dezvoltarea modelelor electrice, cat si pentru cele hibride, in timp ce Fiat va adapta aceste tehnologii pentru platformele si modelele sale. Noul Alfa Romeo Giulietta a fost proiectat pentru a folosi un tren de propulsie hibrid si are sanse de a deveni primul vehicul hibrid al acestei aliante.
Chrysler Sebring si Dodge Avenger ar putea beneficia si ele de viitoarele trenuri de propulsie hibride din gama aliantei Fiat-Chrysler. Italienii de la Fiat au fost impresionati de dezvoltarea americanilor in domeniul vehiculelor electrice, iar acesta a fost motivul pentru care inginerii Chrysler se vor ocupa de acest element al dezvoltarii.
Desi Chrysler nu va mai folosi numele Sebring si Avenger, urmasii acestor modele vor beneficia de platforma C a italienilor de la Fiat. Aceasta platforma este baza lui Alfa Romeo Giulietta si este creata special pentru a fi utilizata alaturi de un tren de propulsie hibrid.
Urmasii lui Chrysler Sebring si Dodge Avenger vor beneficia de o versiune cu ecartament marit a acestei platforme, care va furniza un nivel ridicat al spatiului interior.Via | Insideline
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Lamborghini a publicat primele imagini oficiale cu noul Revuelto SV, o versiune mai puternică a modelului exotic. În același timp, Lamborghini anunță și un nou record pe tur stabilit de viitorul model pe circuitul Hockenheimring din Germania. (06.08)
-
Mercedes-AMG a lansat oficial o nouă versiune de bază pentru modelul său electric de performanță AMG GT 4-Door Coupe. Noul model primește un propulsor electric de 544 de cai putere și se alătură celor două versiuni mai puternice, lansate mai devreme în acest an. (06.08)
-
Chinezii de la Leapmotor tocmai au lansat noul A05 pe piața din China. Potrivit informațiilor disponibile în acest moment, acest model va ajunge și în Europa, chiar anul viitor, sub denumirea B03. (06.08)
-
Nissan Qashqai, performanță de cartea recordurilor: 1.980 km cu un singur plin

-
Permisul de conducere se schimbă în România: disponibil și pe telefon

-
Toyota: generație nouă de baterii pentru modele hibride, din 2027

-
Brabus prezintă noul iaht de lux Ultima 55, dezvoltat împreună cu Sunreef

-
Suzuki lansează în Marea Britanie edițiile Kuro pentru modelele Vitara și S-Cross.













Pe Insideline.com ai cautat? Vezi ca iti zic oamenii de unde e luata stirea.
Acum sa fim seriosi, daca tot e panarama, eu zic sa va chinuiti un pic mai mult si sa ne distram si sa ne radem si noi.
Stelian_Opincariu esti no.1!