BMW vine la Frankfurt cu doua editii aniversare ale lui Mini
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
BMW va prezenta doua editii speciale ale lui MINI in cadrul editiei 2009 a Salonului Auto de la Frankfurt. Cele doua editii aniversare – Camden si Mayfair sarbatoresc jumatate de secol de la lansarea primului model Mini. Ambele editii speciale ale acestui model vor primi o placa jubiliara amplasata pe grila radiatorului si vor fi vopsite in doua nuante speciale de vopsea. Pe langa asta, modelele aniversare Mini Camden si Mini Mayfair vor primi un sistem audio deosebit.
Standul Mini de la Frankfurt va fi incadrat in premiera in cadrul standului BMW si va fi alaturat si standului Rolls Royce. Alaturi de modelele Mini, BMW va prezenta doua hibride, un concept sportiv si noile X1 si Seria 5 GT. Pe langa, Rolls Royce va prezenta gama sa in cadrul aceluiasi stand.
Via | Autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Toyota va avea un CEO nou începând din această primăvară. Kenta Kon va prelua această funcție și va fi noul CEO al mărcii japoneze din 1 aprilie. Acesta îl va înlocui pe Koji Sato, care va deveni noul vicepreședinte al mărcii. (06.02)
-
Noua siglă ușor restilizată a celor de la BMW, introdusă odată cu lansarea noului iX3, va fi prezentă pe toate modelele mărcii începând din februarie. Noua siglă primește schimbări subtile, printre care culori ușor rearanjate și o textură nouă. (02.02)
-
Porsche a anunțat un nou șef de design și marchează un final de epocă în acest departament. După 22 de ani, Michael Maurer va fi înlocuit de către Tobias Suhlmann, fostul șef de design al celor de la McLaren. (29.01)

















Comentarii (0)