Brabus modifică Mercedes SLS AMG
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Casa de tuning germană Brabus a prezentat în cadrul Salonului de tuning de la Essen viziunea proprie asupra lui Mercedes SLS AMG. Dacă până acum, tunerul german ne obişnuise cu modificări extreme în care resursele motoarelor erau duse până la limită, de această dată, propulsorul V8 de 6.2 litri care echipează supercarul din Stuttgart a rămas neatins.
Tunerii de la Brabus s-au mulţumit cu dezvoltarea unui pachet de caroserie mult mai incisiv şi mai uşor, pe care l-au botezat Windstar. La exterior, modelul german a primit un spoiler faţă uşor modificat, deflectoarele de aer laterale au fost gândite în aceleaşi linii ca şi prizele de aer din faţă, iar partea din spate impresionează prin prezenţa unui deflector nou. Toate elementele noi ale caroseriei au fost realizate din fibră de carbon. Mulţumită acesteia, masa totală a supercarului german s-a redus cu 12 kilograme.
Pentru ca pachetul exterior să fie complet, germanii oferă un set de jante Monoblock F Platinum Edition ultra uşoare de 20 sau 21 de inch încălţate cu pneuri Yokohama.
În plus, SLS AMG Widestar a primit o suspensie sport nouă de provenienţă Bilstein, care poate fi ajustată electronic şi care micşorează garda la sol a maşinii cu până la 30 mm. Puterea agregatului de 6.2 litri a crescut cu 12 cai putere mulţumită noului sistem de evacuare din titan. La interior, clienţii vor fi întâmpinaţi de materiale precum Alcantara, fibră de carbon sau piele naturală.Via | Brabus
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Tuning
-
Un Lamborghini Revuelto modificat de către cei de la Mansory tocmai a intrat în celebra flotă a poliției din Dubai. În urmă cu nici două luni, flota respectivă a mai primit un Ferrari Purosangue modificat tot de Mansory. (21.02)
-
Brabus a prezentat oficial noile 800 Cabrio și XL 800 Cabrio. Cele două modele bazate pe Mercedes-AMG G63 primesc un motor V8 de 800 de cai putere și dotări specifice unei mașini pregătite pentru off-road. (25.11)
-
Tunerul Mansory a dezvoltat un pachet de modificări pentru noul BMW M5. Sistem de propulsie plug-in hybrid oferă acum 850 de cai putere, iar exteriorul a primit o serie de componente din fibră de carbon. (15.06)
-
Noua Dacia Striker: motor hibrid și preț de pornire sub 25.000 euro

-
Noul Nissan X-Trail facelift: parte frontală restilizată și sistem multimedia cu Google integrat

-
Noul MG 4X, un crossover electric cu baterii în stare semi-solidă

-
Noul Ferrari Amalfi Spider: plafon din material textil și motor V8 de 631 CP

-
Primele imagini cu noul MG S9, un SUV cu 7 locuri și sistem de propulsie PHEV






























P.S. si guvernul vrea tigani!