FOTO EXCLUSIV*: Primele imagini cu interiorul viitorului Mercedes B-Klasse
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Fotografii de la Carpix ne-au furnizat imagini cu viitorul Mercedes-Benz B-Klasse în timpul testelor. Pe lângă obişnuitele imagini cu exteriorul, suedezii au reuşit să obţină două cadre clare cu interiorul noului B-Klasse. Astfel, putem observa atât modificările exterioare, cât şi schimbările operate la interiorul noii generaţii B-Klasse. Aparent, cei de la Mercedes-Benz au urmat drumul întins de conceptul BlueZero la Salonul Auto de la Detroit din 2009.
Cei de la Mercedes au optat pentru creşterea numărului de spaţii de depozitare de la interior prin câteva soluţii inteligente. Afişajul radioului şi al sistemului de navigaţie a fost mutat, îar cei de la Mercedes au renunţat la levierul de control al transmisiei automate în favoarea unei manete suplimentare amplasată pe coloana de direcţie – in stilul manetei cu aceeaşi funcţie de la interiorul lui S-Klasse. Eventualele transmisii manuale vor beneficia de clasicul schimbător amplasat între scaune, nefiind vorba de revenirea schimbătoarelor de viteze amplasate pe coloana de direcţie – cum puteau fi observate pe modelele Mercedes-Benz din anii 1960.
În materie de design exterior, B-Klasse nu prezintă o schimbare majoră, fiind vorba de aceeaşi siluetă cu care a debutat pe piaţă.
Desigur, aspectul părţii frontale a fost schimbat semnificativ, iar profilul şi posteriorul prezintă şi ele anumite modificări care au rolul de a face noul B-Klasse mai atractiv.*Fotografiile ataşate acestui articol sunt publicate de Automarket în exclusivitate în România printr-un contract semnat cu o companie specializată din Suedia. Reproducerea acestor imagini pe teritoriul României fară acordul Automarket.ro este strict interzisă.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Fotospion
-
Au apărut primele fotografii spion cu următoarea generație Mercedes-Benz GLB. Noul SUV de dimensiuni compacte va fi lansat în 2026 și promite să fie un „salt masiv” față de actualul model, potrivit spuselor unui oficial al mărcii. (13.05)
-
Au apărut în spațiul public primele imagini spion cu un viitor model Land Rover. Acesta este o versiune mai mică a lui Defender și este exclusiv electric, iar lansarea ar urma să aibă loc în 2027. (08.04)
-
Au apărut primele imagini cu noul Seat Ibiza facelift. Noua versiune actualizată a modelului subcompact spaniol va debuta mai târziu în acest an. (27.03)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Comentarii (0)