Hyundai neaga zvonurile privind coupe-ul bazat pe Sonata
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Surse din cadrul marcii Hyundai au infirmat zvonurile care au provenit in urma unei imagini create in Photoshop care prezenta un coupe bazat pe noul Sonata. Proaspat-lansatul Hyundai Sonata va fi disponibil doar in versiunea cu patru usi. Constructorul coreean de automobile are deja un coupe atragator in gama si va lansa inca un asemenea model in perioada urmatoare.
Hyundai Genesis Coupe este un model cu tractiune spate, care si-a prezentat deja capacitatile in fata jurnalistilor din lume. Pe viitor, Hyundai va lansa modelul Veloster, care va oferi un consum de carburant scazut fara a taia prea mult din placerea condusului. Aspectul lui Veloster nu va avea trasaturi similare cu cele ale lui Sonata, deci modelul nu poate fi considerat ca fiind versiunea coupe a acestui model.
Pentru moment, data de lansare a noului Hyundai Veloster nu a fost inca anuntata. Oficialii Hyundai nu au facut inca o declaratie oficiala in privinta unui model coupe bazat pe Sonata, dar este foarte probabil ca acestia sa nu raspunda la ipotezele prezentate pe internet.
Via | Autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Hyundai in Romania
-
Hyundai Elantra Preţ: 17.284 - 23.524 €
-
Hyundai Grand Santa Fe facelift Preţ: 49.341 - 50.575 €
-
Hyundai i10 facelift Preţ: 12.588 - 13.153 €
-
Hyundai i20 Active facelift Preţ: 17.124 €
-
Hyundai i20 facelift Preţ: 12.822 - 17.124 €
-
Hyundai i30 (2016 - prezent) Preţ: 16.172 - 37.045 €
-
Hyundai i30 Fastback Preţ: 20.575 - 24.026 €
-
Hyundai i40 CW facelift Preţ: 28.564 - 30.964 €
-
Hyundai i40 facelift Preţ: 25.204 - 30.004 €
-
Hyundai Ioniq Hybrid Preţ: 26.168 - 29.143 €
-
Hyundai Kona Preţ: 21.146 - 29.119 €
-
Hyundai Santa Fe Preţ: 53.181 €
-
Hyundai Tucson Preţ: 23.518 - 37.917 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
BYD Sealion 5 DM-i, noul SUV electrificat al mărcii chineze, a fost lansat oficial în România. Pe piața noastră, noul model va avea un preț de pornire de 27.600 euro, iar livrările vor începe din februarie. (29.01)
-
Ineos a pregătit o actualizare importantă pentru modelul său de teren Grenadier. Noul model actualizat primește o direcție îmbunătățită, dar și o ediție specială nouă. (29.01)
-
Pagani a pregătit o nouă ediție aniversară bazată pe vechiul Huayra. Noua ediție specială Pagani Huayra 70 Trionfo sărbătorește 70 de ani de la nașterea lui Horacio Pagani, fondatorul mărcii. (29.01)
-
BMW România: record de înmatriculări într-un an. X5, cel mai popular model

-
Mărcile cu cele mai multe rechemări în Europa, în 2025. Peugeot, pe primul loc

-
Șeful de design Audi critică ecranele mari din habitaclu: "Nu oferă cea mai bună experiență"

-
Noul Bertone Runabout, un supercar în stil retro cu motor V6

-
Noul Renault Duster pentru piața din India: interior nou și motor cu 158 CP













Comentarii (0)