Kia Ray Concept - al doilea teaser oficial
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Kia a publicat astazi al doilea teaser al conceptului pe care il va prezenta in premiera mondiala in cadrul Salonului Auto de la Chicago. Denumit Ray, prototipul Kia are rolul de a anunta linia de design pe care Kia o va prelua pe primul model hibrid plug-in dezvoltat de marca coreeana.
"Ray este conceptul care demonstreaza cum ar putea fi aplicat designul evolutiv Kia pe un model plug-in hibrid", anunta Kia in comunicatul care insoteste cea de-a doua imagine-teaser.
Daca primul teaser prezenta o imagine generala a masinii vazuta din semiprofil spate si care releva stopurile inovative care se intind pe intreaga latime a prototipului, fotografia de astazi ilustreaza o parte a partii frontale. Aceasta preia linia moderna si sportiva a spatelui, blocurile optice dinamice fiind dublate de linii care subliniaza absenta grilei frontale, un punct comun al conceptelor electrice si care se pot incarca la priza.
Conceptul Ray a fost desenat de echipa de design Kia din America Centrala.
via | Kia
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Kia in Romania
-
Kia Cee'd facelift (2015-prezent) Preţ: 14.227 - 21.007 €
-
Kia Cee'd SW facelift (2015-prezent) Preţ: 15.570 - 21.024 €
-
Kia Ceed Preţ: 15.333 - 21.777 €
-
Kia Ceed GT Preţ: 22.747 €
-
Kia e-Soul Preţ: n/a €
-
Kia Niro Preţ: 23.788 - 34.671 €
-
Kia Optima Preţ: 24.133 - 27.977 €
-
Kia Optima SW Preţ: 25.391 - 36.497 €
-
Kia Picanto Preţ: n/a - 14.911 €
-
Kia Proceed Preţ: 27.139 €
-
Kia Pro_Cee'd facelift (2015-prezent) Preţ: 14.617 - 20.944 €
-
Kia Rio Preţ: 12.602 - 15.101 €
-
Kia Sorento(2015-prezent) Preţ: 32.694 - 39.870 €
-
Kia Soul Preţ: 15.945 - 18.986 €
-
Kia Soul EV Preţ: 33.665 - 35.688 €
-
Kia Sportage (2015-2018) Preţ: 17.163 - 28.620 €
-
Kia Sportage facelift Preţ: 18.663 - 31.065 €
-
Kia Stinger Preţ: 33.800 - 48.195 €
-
Kia Stonic Preţ: 13.709 - 17.434 €
Ultimele stiri din Concepte
-
Lexus a prezentat un nou concept care anunță mult așteptatul succesor al legendarului LFA. Noul concept este un coupe de performanță cu motor hibrid. (31.10)
-
Subaru a dezvăluit două concepte noi în cadrul Salonului de Mobilitate din Japonia. Cele două concepte noi, botezate Performance-E și Performance-B, sunt dezvoltate cu ajutorul diviziei de performanță STI. (31.10)
-
Cu ocazia Salonului Auto din Japonia, Mazda a prezentat conceptul Vision-X Compact. Cu o lungime de doar 3.8 metri, acest concept integrează inteligență artificială. (30.10)
-
Noul motor termic dezvoltat de Omoda&Jaecoo, campion la eficiență

-
Toyota dezvoltă un nou motor cu 4 cilindri: va avea peste 400 CP

-
Toyota prezintă primul concept al mărcii de lux Century

-
Noul concept Toyota Corolla anunță prima generație electrică a modelului

-
Ferrari deschide oficial reprezentanța din România. Noul Amalfi, oaspete de seamă














Chiar trebuie sa folositzi termenul "teaser"?
Daca trebuie,atunci ar trebui sa scrietzi articolul in engleza.E greu sa folositzi "film publicitar"? Sau "reclama"?
Sunt curios daca o sa ramana comentariul meu!
Toata stima!
E simplu: termenul "teaser" nu prea are traducere directa unitara in romana. Teaserul este o imagine/film care iti arata foarte putin din produsul final. Un soi de avanpremiera partiala. Nu e film publicitar si nici reclama :) E... teaser :)
Teaser inseamna reclama,anuntz publicitar,reclama anonima.Se foloseste mai mult in reclamele pt.filme.Apare "teaser"(40 pana la 60 secunde),iar filmul poate sa apara si peste un an,Pur si simplu este reclama.
Toata stima!