Marussia prezintă modelele B1 şi B2
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Constructorul de automobile rus Marussia Motors a inaugurat primul showroom al firmei şi odată cu acest eveniment, oficialii companiei au anunţat şi debutul producţiei celor două supercaruri B1 şi B2. De asemenea, oficialii constructorului rus au publicat o galerie foto completă şi o serie de filmuleţe cu noile modele.
B1 a fost prezentat publicului pentru prima dată în anul 2008. Acesta se dorea a fi un supercar hibrid, însă ruşii au renunţat la planurile iniţiale. B2 este cel de-al doilea supercar rusesc, iar design-ul acestuia a fost inspirat de avioanele de vânătoare.
Cele două supercaruri vor ascunde sub capotă propulsorul V6 de 3.5 litri de provenienţă Cosworth. Acesta va fi disponibil în trei versiuni de putere, de 300, 360 şi 420 de cai. Masa modelelor ruseşti va fi de aproximativ 1.100 de kilograme, iar oficialii companiei au declarat că sprintul de la 0 la 100 km/h va fi realizat in 3.2 secunde. Preţul pentru un astfel de exemplar se va situa în jurul sumei de 100.000 de euro.
Via | Marussia
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Land Rover a lansat o nouă ediție specială pentru modelul de teren Discovery. Noua ediție se numește Landmark și aduce o vopsea nouă, precum și mai multe detalii vizuale exclusive. (02.07)
-
Bugatti a dezvăluit astăzi o nouă ediţie specială a modelului W16 Mistral, în exemplar unic. Botezat Blanc Éternel , supercarul este personalizat cu porţelan, atât la exterior, cât și la interior. (01.07)
-
Constructorul italian de automobile tocmai a prezentat cel mai rapid Urus din istorie. Numele său este Urus SE Performante, iar sistemul de propulsie plug-in hybrid dezvoltă în total 812 cai putere și 1.000 Nm cuplu. (01.07)
-
Noul BMW X5: în premieră, versiune electrică și cu hidrogen

-
JD Power publică topul calității din industria auto: Ford, numărul 1 la mărcile de volum

-
Noua generație BMW X5: semnătură luminoasă sub forma literei X

-
Jaguar XJ220, readus la viață de legendarul designer Ian Callum

-
BMW demarează producția noului Seria 7 facelift













@lambo... e Suhoi.
In alta ordine de ideii, 100 000 euro pentru 3,2 secunde pana la 100kmh nu-i asa de rau...