Nissan va prezenta NV200 la Geneva
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Nissan va prezenta modelull NV200 la Salonul Auto de la Geneva. Acesta a fost proiectat la studioul de design al Nissan din Londra. Conceptul acestui model a fost prezentat la Salonul Auto de la Tokyo, in 2007. Noul vehicul comercial usor de la Nissan este descris ca fiind inovator si modern.
Scaunele lui NV200 sunt amplasate pe trei randuri, iar usile glisante ofera acces usor spre partea din spate a vehiculului. Interiorul poate fi configurat diferit pentru a acomoda pana la sapte pasageri si vine cu o serie de solutii de depozitare inovatoare. Nissan NV200 va fi disponibil in doua versiuni, una standard si un model Combi.
La Salonul Auto de la Detroit, Nissan a prezentat conceptul unei dubite, NV2500, care prefigura intrarea producatorului japonez pe piata de vehicule comerciale din America de Nord. Nissan NV2500 are un tren de rulare electric si ar putea intra in productie incepand cu anul viitor.
Via | MotorAuthority
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Nissan in Romania
-
Nissan 370Z facelift (2013-prezent) Preţ: 45.560 - 49.590 €
-
Nissan Juke (2014-prezent) Preţ: 15.150 - 28.690 €
-
Nissan Leaf Preţ: 33.990 - 38.900 €
-
Nissan Micra Preţ: 11.990 - 17.440 €
-
Nissan Navara Preţ: 30.130 - 40.660 €
-
Nissan Pulsar Preţ: 15.840 - 21.750 €
-
Nissan Qashqai facelift Preţ: 18.450 - 33.720 €
-
Nissan X-Trail facelift Preţ: n/a - 38.490 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
BMW ar putea lansa o generație nouă a lui M3 Touring, potrivit unor noi informații apărute în presă. Viitorul break de performanță are deja un nume de cod și ar urma să-și facă apariția la un an după lansarea lui M3 Sedan. (04.08)
-
Audi a publicat o serie de imagini oficiale noi cu noul A2 e-tron. Marca germană dezvăluie design-ul exterior al noului model și spune despre acesta că este cel mai eficient model produs vreodată de Audi. (04.08)
-
Americanii de la Hennessey tocmai au publicat primele imagini și informații despre noul lor hypercar. Denumit Blackbird, acesta este echipat cu un motor V8 aspirat natural, o transmisie manuală și va fi produs în doar 71 de exemplare. (04.08)
-
Noul Audi Q9: noul etalon al mărcii are un motor V6 diesel mild-hybrid

-
Permisul de conducere se schimbă în România: disponibil și pe telefon

-
Noul Zeekr 9X debutează în Europa: SUV premium cu 897 CP și autonomie de 737 km

-
Ferrari Luce și-a atins ținta de vânzări pentru 2026, la două luni după lansare

-
Suzuki lansează în Marea Britanie edițiile Kuro pentru modelele Vitara și S-Cross.































Comentarii (0)