OFICIAL: Revizuiri minore pentru Aston Martin DB9 facelift
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
După Ford Mondeo şi Mini facelift, un alt constructor propune publicului un model revizuit. De această dată vorbim despre o ligă unde joacă doar branduri de lux, ca Ferrari sau Lamborghini. Mai exact, Aston Martin dezvăluie publicului modificările aduse actualului DB9, nu multe dar importante.
Modelul exclusivist a primit din partea constructorului britanic o nouă grilă şi un spoiler cu prize de aer redesenate. Ansamblul modificărilor aduce un look contemporan şi ceva mai modern supercarului, care se bucură şi de blocuri optice foarte discret restilizate. Tot la nivel exterior, Aston Martin a pregătit şi un set nou de jante din aliaj, cu dimensiuni de 20 de inch.
Odată cu faceliftul, britanicii au introdus pe DB9 şi un nou sistem Adaptive Damping, care îmbunătăţeşte manevrabilitatea şi ţinuta de drum a supercarului, acesta fiind capabil să combine confortul cu sportivitatea mult mai bine.
Interiorul coupe-ului a scăpat neatins, excepţie făcând sistemul audio, semnat de Bang & Olufsen, care a primit o serie de îmbunătăţiri.
Noul Aston Martin DB9 facelift, în variantele coupe şi Volante, este disponibil deja pentru comandă, primele livrări fiind aşteptate în luna iulie.via | autogespot
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Skoda a publicat mai multe imagini oficiale cu noul Elroq RS, versiunea de performanță a crossover-ului său compact. Noul model are două motoare electrice care dezvoltă împreună 340 de cai putere. (16.06)
-
Constructorul britanic de automobile anunță o serie de noutăți pentru modelul Discovery Sport. Pe listă regăsim două niveluri de echipare noi, adică Metropolitan și Landmark. (16.06)
-
Constructorul italian de automobile a lansat modelul special 296 Speciale Piloti Ferrari, destinat piloților care sunt înscriși în oricare dintre programele speciale de curse ale mărcii. Grafica este insipirată de modelul 499P care a câștigat cursa de 24 de ore de la Le Mans în 2023 și 2024. (14.06)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Comentarii (0)