Primul film pe circuit cu modelul unicat Lancia Stratos
- Printeaza
- Comenteaza
- 
			Trimite pe: 
			  
							Versiunea contemporană a lui Lancia Stratos ne arată de ce este capabilă pe circuit. Modelul unicat dispune de un propulsor V8 de provenienţă Ferrari.
						
							
																												
																                         
							
	
							
														Luna trecută vă anunţam că Pininfarina a livrat o interpretare contemporană a modelului Lancia Stratos. Acesta a fost construit la comandă pentru Michael Stoschek, germanul care se află în fruntea companiei de accesorii Brose KG. De această dată, versiunea modernă a lui Lancia Stratos a fost surpinsă într-un tur de forţă pe circuit, reuşind astfel să ne arate de ce este capabilă.
Noul Stratos păstrează liniile generale ale vechiului model, iar sub caroseria acestuia se află un propulsor V8 de provenienţă Ferrari capabil de performanţe impresionante. Momentan nu se ştie dacă Pininfarina va da naştere unei serii limitate ale noului Stratos.
Via | Motorword
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
    Modele Lancia in Romania
- 
				                
				                Lancia Delta (2008-2014) Preţ: 20.400 - 31.598 €
- 
				                
				                Lancia Thema (2012-prezent) Preţ: 47.100 €
- 
				                
				                Lancia Ypsilon (2011-prezent) Preţ: 13.160 - 17.360 €
Ultimele stiri din General
- 
                        
                        Carlos Tavares, fostul șef Stellantis, este de părere că grupul producător de mașini se va destrăma. În noua sa carte, publicată joi, Tavares crede că Stellantis s-ar putea destrăma în 2 grupuri. (24.10)
- 
                        
                        O mișcare ecologistă propune organizarea unui referendum pentru restricționarea circulației de mașini în centrul Berlinului. Referendumul ar putea avea loc în 2026 și ar limita circulația mașinilor la numai 12 zile pe an pentru fiecare persoană. (24.10)
- 
                        
                        Un brevet nou din partea celor de la Porsche relevă un motor nou care va fi dezvoltat de către producătorul german. Noul motor va putea avea configurații diferite, cu 9, 15 sau 18 cilindri în formă W. (22.10)
- 
                
                    Noul motor termic dezvoltat de Omoda&Jaecoo, campion la eficiență 
- 
                
                    Toyota dezvoltă un nou motor cu 4 cilindri: va avea peste 400 CP 
- 
                
                    Toyota prezintă primul concept al mărcii de lux Century 
- 
                
                    Noul concept Toyota Corolla anunță prima generație electrică a modelului 
- 
                
                    Honda Prelude revine în Europa după 25 de ani: în România din primăvara lui 2026 
			Intrebari & Raspunsuri
			Close
			
		
		
					Inchide notificarea pentru 
					
						 
						 
						 
					
				
			 
												








 
        






mi-ar place ca acest model sa fie vandut numai daca viitorul proprietar indeplineste niste conditii: varsta, detinerea unui alt model (gen ferrari) urmarea unor cursuri extrem de dure de pilotaj, imposibilitatea de a revinde masina altcuiva decat companiei producatoare.
mi-ar place ca aceasta masina sa devina o rara-avis si sa nu ajunga pe mana oricarui mucos ce se viseaza in NFS sau unui cocalar roman sau (si mai rau) a unui ciori cu dinti de aur ce vrea sa-si modifice proprietatea auto la West Coast Customs.
Sunt fanul t .A.u, imi place ca nu te feresti sa spui cuvintelor pe nume! Ast o.K.ul tau!
La reveder.E. Gica jr va pupa!