Primul teaser al lui Porsche 918 Spyder în versiunea de producţie
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Cei de la Porsche au prezentat prima imagine teaser a viitorului 918 Spyder. Modelul a fost prezentat parţial, sub forma unei machete din lut la scara 1:3. Cei de la Porsche ne-au arătat pe această cale că designerii Porsche lucrează la dezvoltarea versiunii de serie, care va avea un aspect cel puţin interesant şi trenul de propulsie anunţat de conceptul ce poartă acelaşi nume. Modelul este realizat într-un tunel de vânt de ultimă generaţie, care îi va ajuta pe specialiştii de la Porsche să optimizeze toate elementele aerodinamice ale acestui roadster.
Tunelul de vânt a fost realizat în urma unei investiţii de 150 de milioane de euro şi include un centru de design şi un centru de integrare a electronicelor. Noul centru va integra 100 de angajaţi noi care se vor ocupa cu dezvoltarea modelelor noi. Debutul modelului nu a fost încă anunţat, dar mai avem de aşteptat cel puţin un an până la lansare, deoarece conceptul a debutat la Salonul Auto de la Geneva din acest an.
În comparaţie cu aspectul conceptului, modelul de producţie pare să fie neschimbat. Această mişcare este de apreciat atât de fanii mărcii, cât şi de clienţii care şi-au comandat deja un exemplar 918 Spyder.
La urma urmei, primii clienţi – care au dus la introducerea conceptului în producţie în urma cererii, au fost fascinaţi de aspectul acestuia şi de performanţele anunţate, nu de un model de producţie mai cuminte.Via | ZerCustoms
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Porsche in Romania
-
Porsche 718 Boxster Preţ: 59.498 - 86.454 €
-
Porsche 718 Cayman Preţ: 57.467 - 84.423 €
-
Porsche 911 Cabrio Preţ: 140.115 €
-
Porsche 911 Cabrio facelift Preţ: 127.977 €
-
Porsche 911 facelift Preţ: 103.849 - 291.946 €
-
Porsche 911 Speedster Preţ: 276.000 €
-
Porsche 911 Targa 4 facelift Preţ: 124.325 - 156.584 €
-
Porsche Cayenne Preţ: 77.767 - 141.965 €
-
Porsche Macan facelift Preţ: 61.673 - 67.292 €
-
Porsche Panamera Preţ: 96.629 - 205.730 €
-
Porsche Panamera Sport Turismo Preţ: n/a - 195.109 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Dacia a lansat o nouă variantă utilitară pentru Duster. Aceasta se numește Cargo și este o utilitară destinată exclusiv pieței din Marea Britanie. (18.09)
-
Rolls-Royce a lansat o ediție specială unică a modelului Cullinan. SUV-ul britanic a fost făcut pe comandă pentru un client. Numit Cullinan Cosmos, acesta este primul model Rolls-Royce care dispune de un plafon pictat manual. (18.09)
-
Mitsubishi a lansat oficial noua generație Eclipse Cross. Cea de-a doua generație a SUV-ului compact este de acum exclusiv electrică și este primul astfel de model lansat după mai bine de un deceniu din partea mărcii japoneze. (18.09)
-
Înlocuitorul lui Ford Focus va fi un SUV compact: lansare în 2027
-
Italienii prezintă un nou concept creat la cererea Volkswagen
-
Renault Megane electric, eclipsat de noile 4 și 5. Francezii schimbă strategia
-
Motoare BMW pe viitoarele modele Mercedes-Benz. Germanii din Stuttgart dezmint zvonurile
-
Autoritățile iau în calcul introducerea unei taxe de acces pe Transfăgărășan
Comentarii (1)