Project Kahn recidiveaza cu Ferrari 599 GTB Fiorano
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dupa ce Novitec Rosso a impresionat cu pachetul "de forta" pentru Ferrari 599 GTB Fiorano, expertii de la Project Kahn recidiveaza si ei cu o reinterpretare a modelului italian. De aceasta data nu este vorba de inca un kit care amplifica performantele motorului, ci de cateva accesorii care desavarsesc aspectul exterior.
Practic daca cei doi tuneri si-ar uni foretele si ar combina pachetele pregatite, ar putea da nastere unui 599 GTB Fiorano perfect.
Project Kahn a cautat sa inspire mai multa eleganta sportivei italiene prin crearea unor jante botezate Carbon F1-X de 20 de inch pe fata si 21 de inch pe spate. Britanicii nu s-au multumit insa doar cu atat si au coborat suspensia.
Sistemul de evacuare a fost si el inlocuit cu unul mai sportiv, care amplifica simfonia motorului V12 de 620 de cai putere. Performantele raman aceleasi, sprintul 0-100 km/h realizandu-se in 3.7 secunde in timp ce viteza maxima atinge valoarea de 330 km/h.
via | Allworldcars
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Ferrari in Romania
-
Ferrari 488 GTB Preţ: n/a €
-
Ferrari 488 Spider Preţ: n/a €
-
Ferrari 812 Superfast Preţ: n/a €
-
Ferrari California T Preţ: n/a €
-
Ferrari GTC4 Lusso Preţ: n/a €
-
Ferrari GTC4 Lusso T Preţ: n/a €
-
Ferrari LaFerrari Preţ: n/a €
Ultimele stiri din Tuning
-
Un Lamborghini Revuelto modificat de către cei de la Mansory tocmai a intrat în celebra flotă a poliției din Dubai. În urmă cu nici două luni, flota respectivă a mai primit un Ferrari Purosangue modificat tot de Mansory. (21.02)
-
Brabus a prezentat oficial noile 800 Cabrio și XL 800 Cabrio. Cele două modele bazate pe Mercedes-AMG G63 primesc un motor V8 de 800 de cai putere și dotări specifice unei mașini pregătite pentru off-road. (25.11)
-
Tunerul Mansory a dezvoltat un pachet de modificări pentru noul BMW M5. Sistem de propulsie plug-in hybrid oferă acum 850 de cai putere, iar exteriorul a primit o serie de componente din fibră de carbon. (15.06)
-
Noua Dacia Striker: motor hibrid și preț de pornire sub 25.000 euro

-
Noul Nissan X-Trail facelift: parte frontală restilizată și sistem multimedia cu Google integrat

-
Noul MG 4X, un crossover electric cu baterii în stare semi-solidă

-
Noul Mercedes-Benz VLE, succesorul electric al Clasei V

-
Noul Ferrari Amalfi Spider: plafon din material textil și motor V8 de 631 CP















Comentarii (0)