Seat Ibiza Bocanegra ST debuteaza la Worthersee
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Evenimentul organizat anual de grupul Volkswagen la Worthersee aduna mii de fani ai brandului, drept pentru care oficialii acorda o importanta deosebita reuniunii. Ca in fiecare an, brandurile reunite sub umbrela VAG vor dezvalui versiuni concept ale modelelor de strada.
Primul constructor care a dat tonul premierelor a fost Volkswagen, cu doua editii speciale ale modelului Golf GTI. SEAT va raspunde la randul sau cu noutati, ambele bazate pe noul Ibiza ST.
Din primele informatii, se pare ca spaniolii vor dezvalui in cadrul evenimentului din Austria versiunea Bocanegra a break-ului subcompact, destinata sa aduca un aer sportiv noului derivat.
Principalele modificari vor fi de ordin estetic, partea frontala urmand sa primeasca o carcasa neagra pentru blocurile optice, o grila frontala de aceeasi culoare si un spoiler dominat de asemenea de nuanta neagra. Motivul Bocanegra se va pastra si la nivelul carcasei oglinzilor laterale, la nivelul gamurilor laterale si a acoperisului, toate vopsite in culoarea neagra.
La interior, nota exclusivista va fi data de volanul cu fund plat, de pedalele din aluminiu, de scaunele sport si de vinilurile speciale. Alaturi de Ibiza Bocanegra ST, Seat va mai expune la Worthersee un bogat pachet de accesorii pentru acelasi model, precum si un exemplar Seat Leon Sopercopa de circuit.
via | autocar
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Seat in Romania
-
Seat Alhambra Preţ: 30.415 - 38.636 €
-
Seat Arona Preţ: 14.270 - 22.579 €
-
Seat Ateca Preţ: n/a - 32.532 €
-
Seat Ibiza Preţ: n/a - 17.893 €
-
Seat Leon facelift Preţ: n/a - 33.864 €
-
Seat Leon ST facelift Preţ: 16.184 - 36.379 €
-
Seat Leon X-Perience facelift Preţ: 24.597 - 28.218 €
-
Seat Toledo (2013-prezent) Preţ: 12.753 - 19.453 €
Ultimele stiri din Concepte
-
Mercedes-AMG a dezvăluit o imagine teaser cu un nou model de performanță. Acest model va fi un rival pentru Porsche Taycan. (28.04)
-
MG a prezentat oficial noul concept CyberX cu ocazia Salonului Auto de la Shanghai. Noul concept ar putea fi transformat într-un model de serie în următorii ani. (24.04)
-
Volkswagen a dezvăluit oficial 3 concepte electrice noi în cadrul Salonului Auto din Shanghai. Noile concepte sunt botezate ID. EVO, ID. AURA și ID. ERA, iar acestea vor fi toate transformate în modele de serie. (23.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Comentarii (2)