VIDEO: Duelul Ferrari, Novitec F430 vs Enzo
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Doua dintre cele mai in voga modele ale Scuderiei italiene s-au duelat. Diferenta: tuningul celor de la Novitec Rosso.
Cel mai nou model al Scuderiei italiene a si intrat in atentia caselor de tuning. Specialistii de la Novitec Rosso, experti in modificarea modelelor exotice, au vrut sa obtina un F430 mai puternic, reusind astfel sa dea nastere "bestiei" Evoluzione, capabila sa dezvolte 707 cai putere si un cuplu motor de 712 Nm.
Mecanicii au adaugat propulsorului de serie doua supraalimentatoare care au crescut considerabil bagajul de putere si implicit performantele pe circuit. Pentru a testa noile capacitati ale modelului italian, Novitec a gandit un duel intre F430 Evoluzione si fratele mai mare Enzo, celebru pentru performantele sale.
Daca eforturile celor de la Novitec Rosso au fost meritate, veti vedea in imaginile de mai jos.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Modele Ferrari in Romania
-
Ferrari 488 GTB Preţ: n/a €
-
Ferrari 488 Spider Preţ: n/a €
-
Ferrari 812 Superfast Preţ: n/a €
-
Ferrari California T Preţ: n/a €
-
Ferrari GTC4 Lusso Preţ: n/a €
-
Ferrari GTC4 Lusso T Preţ: n/a €
-
Ferrari LaFerrari Preţ: n/a €
Ultimele stiri din Video
-
Care model hot hatch este cel mai rapid atunci când este modificat? Pentru asta, cei de la Officially Gassed au aliniat 4 modele, toate modificate: Volkswagen Golf GTI, Ford Focus RS, Honda Civic Type R și Opel Corsa VXR. Aflați în video cine a avut de câ (30.04)
-
Cei de la carwow au pus față în față pentru o liniuță un BMW M4 Competition și un Porsche Cayenne Turbo. Aflați în video care model german a iețit victorios. (29.04)
-
Spaniolii de la km77 au pus mâna pe noul model electric din Coreea de Sud, adică Kia EV3. Aflați în acest video cum s-a descurcat noul model electric la celebrul test al elanului. (28.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (3)