VIDEO: Primul teaser pentru conceptul Renault Alpine 110-50
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Renault hrăneşte curiozitatea fanilor cu un teaser video al conceptului Alpine 110-50, pe care v-am anunţat că îl vor lansa chiar mâine, la Monte Carlo, cu ocazia Marelui Premiu de Formula 1. Francezii au recunoscut chiar oficial că intenţionează să revitalizeze marca sportivă Alpine.
Conceptul pe care îl vom vedea mâine este doar primul pas în acest sens, fiind o evoluţie a designului clasic Alpine şi o rememorare a anilor de glorie 1962-1977.
Constructorul a declarat că prototipul va oferi 400 de cai putere şi, din surse neoficiale, putem specula că a fost dezvoltat pe şasiul tubular al lui Megane Trophy.
Designul va fi influenţat de liniile clasice ale modelelor Alpine, însă va purta marca unui alt concept contemporan, DeZir, prezentat în urmă cu doi ani.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Video
-
Tiff Needell, fost prezentator Top Gear și Fifth Gear, a urcat la volanul lui Alpine A290, primul hot hatch al mărcii. Află în clipul de mai sus ce părere are fostul pilot despre noua mașină. (31.10)
-
Britanicii de la carwow au realizat un duel în off-road cu două modele legendare, anume Toyota Land Cruiser și Land Rover Defender. Totuși, cele două modele au fost modificate de compania specializată Arctic Trucks. Aceștia au condus mașinile pe teren acc (30.10)
-
Cei de la Officially Gassed au vrut să afle care hot hatch este mai rapid, unul termic sau unul electric? Pentru asta au luat un Hyundai Ioniq 5 N cu 650 de cai putere și un Golf 8 R modificat cu 520 de cai putere. Aflați în video care model a câștigat. (29.10)
-
Noul motor termic dezvoltat de Omoda&Jaecoo, campion la eficiență

-
Toyota dezvoltă un nou motor cu 4 cilindri: va avea peste 400 CP

-
Toyota prezintă primul concept al mărcii de lux Century

-
Noul concept Toyota Corolla anunță prima generație electrică a modelului

-
Ferrari deschide oficial reprezentanța din România. Noul Amalfi, oaspete de seamă













Comentarii (1)