VIDEO: Primul test-drive cu noul Renault Wind
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Renault propune publicului tânăr din Europa o decapotabilă mică, bazatp pe Twingo, care trădează mici influenţe din partea diviziei sale de performanţă. Jurnaliştii britanici au încercat deja senzaţiile oferite de francez.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Video
-
Spaniolii de la km77 au luat noul model chinez Omoda 9 pentru a-l supune la bine cunoscutul test al elanului. Aflați în video cum s-a descurcat SUV-ul chinez la acest test de manevrabilitate. (23.02)
-
Urmărește un comparativ cu 3 modele americane, echipate cu un motor V8. Este vorba despre Ford Mustang Dark Horse, Dodge Demon și Chevrolet Corvette Z06. (22.02)
-
Cei de la canalul de YouTube CarExpert au realizat o liniuță între două supercaruri italiene, cu un sistem asemănător de propulsie. Atât 296 GTB, cât și MC20 Cielo au la bază un motor V6, doar că modelul celor de la Ferrari oferă un sistem Plug-in Hybrid. (20.02)
-
Dacia va avea un motor nou: promite un consum de numai 3.3 litri/100 de kilometri

-
Șeful BMW M: "Din punct de vedere tehnic, transmisia manuală nu are prea mult sens"

-
JD Power publică topul fiabilității. Lexus pe prima poziție, Volvo și Volkswagen pe ultimele două

-
Șeful Renault: viitorul model Dacia de segment C va fi produs în Turcia

-
Concept secret Mercedes-Benz, inspirat de prima berlină AMG din istorie

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru











Dar nu motorul asta e pe masina din test, ci 1.6 la 133 cp conceput de RenaultSport