Viitorul Honda Civic va fi lansat in 2011
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Viitorul Honda Civic va fi echipat cu un propulsor de 1.5 litri ce va fi acompaniat de un motor electric cu ajutorul tehnologiei Motor Assist technology. Unitatea de 1.5 litri va fi impartita cu viitorul CR-Z si va fi disponibila atat cu o transmisie automata CVT, cat si cu o transmisie manuala cu sase trepte.
O revista japoneza a dezvaluit faptul ca versiunea de productie a acestui model ar putea fi prezentata la editia de acest an a Salonului Auto de la Tokyo. Potrivit japonezilor de la Mag-X, Honda doreste sa vanda 850 de unitati Civic pe luna in Japonia, pe cand tinta de vanzari in Europa este de 2.500 unitati pe luna. Modelul va fi lansat in 2011, iar versiunea hibrida a lui Civic va fi, alaturi de Insight, un competitor al lui Prius.
Via | Autoblog | Mag-X
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Honda in Romania
-
Honda Civic Preţ: 17.500 - 39.522 €
-
Honda Civic Sedan Preţ: n/a - 27.500 €
-
Honda CR-V Preţ: n/a - 38.250 €
-
Honda CR-V Hybrid Preţ: 34.000 - 43.000 €
-
Honda HR-V Preţ: 21.440 - 25.188 €
-
Honda Jazz (2014-2017) Preţ: 14.988 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Mazda a depus o cerere de înregistrare de marcă pentru un viitor model. Acesta se va numi CX-40 și va fi un SUV care va fi încadrat ca dimensiuni între CX-30 și CX-50. (05.05)
-
Volkswagen R va participa la cursa de 24 de ore de la Nürburgring în 2027. În acest scop, divizia din Warmenau dezvoltă, împreună cu Max Kruse Racing, un Golf R cu tracțiune integrală special pentru circuit. (05.05)
-
Au apărut noi detalii despre următoarea generație BMW M3. Pentru prima dată, modelul de performanță va primi și o versiune pur electrică ce va fi disponibilă în paralel cu o versiune termică. Ambele versiuni se vor încadra într-un preț asemănător. (05.05)
-
Noul Volkswagen ID. Polo, prima generație electrică din istorie: autonomie de 454 km

-
Vânătorul de experiențe cool

-
Noul Range Rover SV Ultra: cel mai luxos Range Rover din istorie, disponibil doar prin invitație

-
Bugatti Mistral Fly Bug, exemplar unicat pentru un colcționar

-
Noul MG4 Urban poate fi comandat în România: start de la 20.000 de euro













multumesc!
Articolul e incomplet si ravasit total, sunt amestecate informatii de la un model cu cele de la alt model, poza apartine modelului european, despre care nu se discuta in articol.
Spre exemplu, daca CR-Z se pare ca va avea motorul de 1.5, motorizarea pt Civic Hibrid inca nu e nici macar presupusa, singurul zvon fiind legat de un 1.8 hibrid.
Titlul atricolului induce si el in eroare.
eu asa cred ca va arata