Volvo ar putea crea un kit R-Design si pentru S80
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Suedezii de la Volvo iau in considerare lansarea unui pachet sport pentru modelul S80, similar cu cel oferit pentru alte modele din gama sa. Pachetul R-Design include atat elemente estetice, cat si elemente pentru imbunatatirea performantelor modelului. Toate modelele R-Design au primit imbunatatiri si la nivelul interiorului, asa ca ne putem astepta ca eventuala versiune R-Design a lui S80 sa primeasca anumite ornamente si materiale deosebite.
Pentru a testa reactia clientilor la un asemenea pachet, Volvo ofera modelul S80 in Marea Britanie cu optiunea unui kit R-Design pentru interior contra sumei de 500 de lire sterline. Oficialii Volvo raman precauti in dezvoltarea acestui pachet, in ciuda raspunsului pozitiv primit din partea clientilor. Se pare ca directorii Volvo asteapta un indicator clar al succesului pe care il va avea un eventual pachet R-Design pentru S80 inainte de a oferi aceasta optiune clientilor sai din Europa.
Volvo S80 ar putea primi si un sistem start/stop similar cu cel folosit la C30 si S40, care va mari eficienta acestui model. Desi acest sistem va mari pretul lui S80, suedezii de la Volvo considera ca oferirea unui sistem start/stop si in gama S80 va face acest model mai atragator pentru clienti si va ajuta inginerii sai sa dezvolte viitorul hibrid Volvo. Suedezii de la Volvo vor introduce un hibrid in anul 2012, iar directorii companiei doresc sa faca motoarele si trenurile de rulare Volvo cat mai eficiente inainte de a oferi un hibrid in gama lor.
Oficialii Volvo promit ca vor dezvolta un model hibrid mai fiabil decat actualele hibride oferite de Toyota si de Honda. Platforma pe care va fi dezvoltat primul hibrid de la Volvo nu a fost inca anuntata, dar suedezii vor dezvalui aceasta informatie abia in momentul in care vor incepe dezvoltarea acesteia.
Via | Leftlane
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Volvo in Romania
-
Volvo S60 facelift (2013-2018) Preţ: 27.542 - 46.423 €
-
Volvo S90 Preţ: 46.117 - 67.110 €
-
Volvo V40 Cross Country facelift Preţ: 26.342 - 40.968 €
-
Volvo V40 facelift Preţ: 23.363 - 38.819 €
-
Volvo V60 Preţ: 39.655 - 54.815 €
-
Volvo V60 facelift (2013-2018) Preţ: n/a - 44.999 €
-
Volvo V90 Preţ: 52.600 - 60.974 €
-
Volvo V90 Cross Country Preţ: 54.366 - 63.719 €
-
Volvo XC40 Preţ: 30.935 - 47.005 €
-
Volvo XC60 Preţ: n/a - 67.503 €
-
Volvo XC90 Preţ: 50.820 - 123.871 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Citroen a prezentat noul Ami Buggy facelift, o versiune fără portiere care a fost disponibilă în trecut în serie limitată. De această dată, versiunea destinată aventurilor în aer liber este acum produsă în masă. (01.05)
-
Isuzu a prezentat oficial noul D-Max EV, prima versiune electrică a camionetei japoneze. Noul model utilitar promite o autonomie de peste 260 de kilometri. (30.04)
-
După ce anul trecut Aston Martin a scos din gamă verisunea de bază a SUV-ului DBX, producătorul britanic a rămas doar cu versiunea DBX707. Iată că Aston Martin a venit cu o versiune și mai puternică, numită S, cu 717 cai putere. (30.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Versiunea Rdesign este disponibila in Romania pentru Volvo S80 inca de luna trecuta. Costul acesteia este de 400 de euro la versiunea Summum.
S80 a PRIMIT deja 1.6D cu sistem start stop, si este disponibil pentru comanda.
Volvo deja dezvolta o platforma hibrida, si chiar voi ati scris despre asta. Initial va aparea pe platforma mare -> XC70 S80, XC60.
Incercati si voi pe viitor sa contactati importatorul marcii despre care postati o noutate sa verificati datele cu ei.
E aberant sa spuneti ca firma X se gandeste daca sa introduca modelul Y, cand defapt este deja disponibil pentru comanda IN ROMANIA.