Chevrolet Impala - noua generaţie renaşte cu un design contemporan
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Chevrolet Impala a primit o nouă generaţie la şapte ani de la debutul versiunii precedente. Noua generaţie a debutat la Salonul Auto de la New York, iar vestea ar fi fost neinteresantă pentru europeni din moment ce vorbim despre un model destinat pieţei americane, dar noul Impala ar putea să le trimită altceva clienţilor din Europa – designul. Cei de la Chevrolet i-au aplicat lui Impala "faţa" lui Traverse facelift, iar oficialii mărcii lasă de înţeles faptul că acest model reprezintă viitoarea parte frontală a tuturor modelelelor care vor fi lansate în gama Chevrolet. Aspectul acestui model ar putea influenţa viitoarele modele globale Chevrolet, fiind incluse aici şi cele care vor debuta în Europa.
Chevrolet Impala are un aspect musculos şi elegant, pus în valoare de jantele din aliaj de 18 inch, de blocurile optice cu LED-uri şi de liniile puternice care îl caracterizează. Modelul este popular în Statele Unite ale Americii, dar majoritatea vânzărilor sunt realizate de flote, Chevrolet Impala fiind preferatul agenţiilor guvernamentale şi al companiilor de rent-a-car. Cu noul design, cei de la Chevrolet vor să atragă mai mulţi clienţi din rândul utilizatorilor obişnuiţi, iar aspectul interior şi exterior al lui Impala pare să fie pretabil la noua sarcină.
Noua generaţie a lui Impala este construită pe platforma Super Epsilon II a celor de la GM.
Via | Jalopnik
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Constructorul italian de automobile a lansat modelul special 296 Speciale Piloti Ferrari, destinat piloților care sunt înscriși în oricare dintre programele speciale de curse ale mărcii. Grafica este insipirată de modelul 499P care a câștigat cursa de 24 de ore de la Le Mans în 2023 și 2024. (14.06)
-
Peugeot a lansat oficial noul e-208 GTi, primul său hot hatch electric din istorie. Noul model, prezentat cu ocazia cursei de 24 de ore de la Le Mans, are un motor electric de 280 de cai putere și promite o autonomie de 350 de kilometri. (13.06)
-
Volkswagen Golf GTI Edition 50, o nouă ediție specială a hot hatch-ului german, este oficial cel mai rapid model de serie al mărcii testat vreodată pe Nurburgring. Noua ediție specială, care marchează 50 de ani de la debutul primei generații Golf GTI, va fi lansată săptămâna viitoare. (13.06)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
La interior, un singur lucru ma scoate din sarite, si anume, acel volan care mi se pare o copie perfecta a celui de la mercedes , mai exact acesta :
http://www.seriouswheels.com/pics-2009/klm/2009-Kicherer-Mercedes-Benz-CL-60-Coupe-Steering-Wheel-1280x960.jpg
Frumoasa si originala si o sa aiba succes.
Good job,Chevrolet!
Stiu,e o copie dupa 9-5 si foloseste tehnologie Saab.....:))))))))))))))))
impala pe locul 10 la vanzari ? pai le cumpara politia si orasul pt intrebuintari oficiale . altfel rar vezi particulare ..... eftine si proaste
as vrea s va vad in romania daca va tine buzunarul la consumul unei americane
De ar fi fost si Passat-ul frumos macar pe jumatate cat e acest Impala...scoateti capetele din nisip, masinile americane au evoluat foarte mult!!!!
Oricat de frumaosa ar fi, din cauza tractiunii fata mi-am pierdut interesul.
Parca si modelul anterior tot fata era, aveam sperante ca-si revin din somn cei de la Chevy.Iar varianta SS doar un V6 de 3.6?
Degeaba, cel mai frumos impala pentru mine ramane SS-ul din '90
la exterior arata bine, dar nimic deosebit
iar pentru cei care nu vad decat copii dupa o masina sau alt: sunteti irascibili. tineti-va comentarile si parerile de doi bani pentru voi! daca seamana cu alta masina, nu avem nevoie de ajutorul vostru pentru a ne da seama