BAIC va lansa anul viitor sedanul C60, bazat pe vechiul Saab 9-3
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Oficialii constructorului chinez BAIC (Beijing Automotive Industry Holdings Co) au declarat că anul viitor vor prezenta sedanul C60. La baza conceperii acestui model stă modelul Saab 9-3, a cărui platformă a fost cumpărată de BAIC anterior tranzacţiei prin care GM a vândut Saab către Spyker. În ceea ce priveşte motorizările, cei de la BAIC au pregătit două propulsoare, unul de 2.0 litri şi celălalt de 2.3 litri.
Sedanul C60 va dispune de numeroase sisteme de siguranţă, între acestea numărându-se sistemul pentru evitarea blocării la frânare (ABD), sistemul de distribuţie electronică a puterii de frânare (EBD), programul electronic de stabilitate (EPS) şi sistemul de control al tracţiunii (TCS). De asemenea, modelul chinez va dispune de scaune electrice cu funcţie pentru memorarea poziţiei, GPS, bluetooth şi cuise control.
Planurile celor de la BAIC nu se opresc aici. Până la sfârşitul acestui an, constructorul doreşte să lanseze în China o utilitară şi un automobil de teren.
Via | Wheelsunplugged
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Compania italiană Bertone a prezentat oficial noul Runabout. Acesta este un model de performanță cu motor amplasat central inspirat de un concept produs în 1969. Noul model are un motor V6 împrumutat de la Toyota. (26.01)
-
Olandezii de la Donkervoort au prezentat cel mai puternic model de serie din istoria mărcii. Numele său este P24 RS și va fi replicat în doar 150 de exemplar. Mai bine de 50 de unități au fost deja rezervate, susțin reprezentanții companiei. (26.01)
-
Alfa Romeo a decis să amâne lansarea viitoarelor generații Giulia și Stelvio cu 2 ani. Potrivit informațiilor apărute în presă, marca italiană are nevoie de mai mult timp pentru reproiectarea celor două modele. (26.01)
-
Noua versiune cu GPL a lui Renault Captur poate fi comandată în România: start de la 21.850 euro

-
Mașina unei generații: Mercedes-Benz celebrează 50 de ani de la debutul seriei 123

-
Toyota confirmă dezvoltarea unui viitor model cu motor amplasat central

-
OFICIAL: Primele imagini cu noul Mercedes-Benz Clasa S facelift

-
Prima imagine cu viitorul Hyundai Ioniq 3. Lansare în aprilie













Comentarii (0)