Bob Lutz: "Toyota nu-si va recapata imaginea de dinainte de recall"
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Presedintele General Motors, Bob Lutz, a declarat in cadrul Salonului de la New York ca rivalul Toyota nu isi va redobandi niciodata imaginea pozitiva de dinainte de recall.
Desi se va retrage de la carma grupului General Motors in luna mai a acestui an, controversatul Bob Lutz a lansat o noua declaratie care a surprins presa din intreaga lumea.
Cu ocazia Salonului Auto de la New York, desfasurat zilele acestea, Lutz a declarat pentru publicatia Business Week ca "statutul de Dumnezeu absolut al rivalului Toyota nu va putea fi niciodata reatins". Oficialul GM a subliniat faptul ca reputatia japonezilor nu va putea fi recladita pana la nivelul de dinaintea recall-ului.
Cu toate acestea si General Motors si Toyota vor raporta cresterea cifrei de vanzari in luna martie, semn ca lucrurile incep sa-si revina la normal iar constructorul japonez nu sufera atat de rau de pe urma campaniei negative.
via | autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Modele Toyota in Romania
-
Toyota Auris facelift Preţ: 15.984 - 25.410 €
-
Toyota Auris Touring Sports facelift Preţ: 16.916 - 26.510 €
-
Toyota Avensis Preţ: 19.823 - 30.984 €
-
Toyota Avensis Station Wagon Preţ: n/a - 32.870 €
-
Toyota Aygo (2014-prezent) Preţ: 10.242 - 13.958 €
-
Toyota C-HR Preţ: 19.397 - 30.180 €
-
Toyota Corolla facelift Preţ: 16.185 - 24.514 €
-
Toyota Hilux Preţ: 31.535 - 39.467 €
-
Toyota Land Cruiser Preţ: 47.600 - 67.400 €
-
Toyota Prius Preţ: 28.162 - 31.832 €
-
Toyota ProAce (2013-prezent) Preţ: 22.087 - 27.427 €
-
Toyota RAV4 facelift Preţ: 26.658 - 37.283 €
-
Toyota RAV4 Hybrid Preţ: 33.449 - 38.815 €
-
Toyota Yaris Preţ: n/a - 19.220 €
-
Toyota Yaris Hybrid facelift (2014-prezent) Preţ: 16.780 - 20.760 €
Ultimele stiri din General
-
Carlos Tavares, fostul șef Stellantis, este de părere că grupul producător de mașini se va destrăma. În noua sa carte, publicată joi, Tavares crede că Stellantis s-ar putea destrăma în 2 grupuri. (24.10)
-
O mișcare ecologistă propune organizarea unui referendum pentru restricționarea circulației de mașini în centrul Berlinului. Referendumul ar putea avea loc în 2026 și ar limita circulația mașinilor la numai 12 zile pe an pentru fiecare persoană. (24.10)
-
Un brevet nou din partea celor de la Porsche relevă un motor nou care va fi dezvoltat de către producătorul german. Noul motor va putea avea configurații diferite, cu 9, 15 sau 18 cilindri în formă W. (22.10)
-
Noul motor termic dezvoltat de Omoda&Jaecoo, campion la eficiență

-
Record stabilit de Skoda Superb 2.0 TDI: 2.831 de kilometri cu un singur plin

-
Fostul șef Stellantis crede că grupul se va destrăma

-
Skoda 1000 MBX reinterpretată pentru era modernă. A fost unul dintre cele mai rare modele ale mărcii

-
Versiune Plug-in Hybrid pentru BYD Atto 2 în Europa: 1.020 km autonomie combinată

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












Singura diferenta este ca acum s-a mediatizat foarte mult ... si oare de ce numai in State?
prea multa valva pentru niste masini de 2 lei , care nu sunt in stare sa implementeze nici macar sistemul turbo pe benzina ...