Cel mai rapid om din lume vrea un Ferrari California
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Usain Bolt, atletul care a uimit inca o data intreaga lume saptamana trecuta, dupa ce reusit sa isi doboare propriul record mondial la 100 de metri, revine in atentia fanilor din lumea auto. Jamaicanul a devenit un cunoscut al pasionatilor dupa accidentul pe care la suferit anul acesta in luna aprilie. Atunci, Bolt s-a rasturnat cu bolidul sau, un BMW M3 primit cadou din partea sponsorului principal, compania Puma.
Se pare ca atletul a trecut cu bine peste acea intamplare si doreste sa isi achizitioneze o masina mult mai exotica. Usain Bolt a fost surprins de paparazzi in timp ce "dadea tarcoale" unui model Ferrari California.
Cei 420 CP produsi de unitatea V8 a modelului BMW M3 nu erau suficienti pentru campionul olimpic de la Beijing, acesta ravnind la cei 460 de cai livrati de propulsorul lui Ferrari California. Modelul italian sprinteaza de la 0-100 km/h in 3.9 secunde, mult mai rapid decat automobilul bavarez care avea o performanta de 4.6 secunde.
via | jalopnik
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Nissan a anunțat oficial că va avea un CEO nou începând din 1 aprilie. Noul CEO al mărcii japoneze va fi Ivan Espinosa, actualul director de planificare al mărcii și îl va înlocui pe Makoto Uchida. (11.03)
-
Porsche Taycan Turbo GT a stabilit un nou record pentru cea mai rapidă mașină electrică de serie pe circuitul Interlagos din Brazilia. Este al patrulea circuit pe care acest model stabilește un asemenea record. (10.03)
-
Alpine a anunțat că va închide definitiv comenzile pentru modelul A110 în 2026. În același an va înceta și producția actualei generații a modelului sportiv. (27.02)
Comentarii (8)