Ferrari: "Schumacher nu a distrus 430 Scuderia"
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Ieri va anuntam ca Schumacher a distrus un Ferrari F430 Scuderia in cadrul unor teste desfasurate pe Nurburgring. Informatia a fost confirmata chiar si de Sabine Kehm, purtatorul de cuvant al fostului campion mondial. Aceasta a infirmat insa zvonurile potrivit carora in masina avariata s-ar fi aflat si Mick, fiul lui Schumacher, in varsta de 9 ani.
Astazi Ferrari a dezmintit insa toate informatiile aparute ieri in presa. Potrivit oficialilor Scuderiei, citati prin vocea purtatorului de cuvant Luca Colajanni, Schumacher se afla pe locul din dreapta al exemplarului distrus. In spatele volanului s-ar fi aflat pilotul de teste Raffaele de Simone.
Bild nu se multumeste insa doar cu atat si isi sustine in continuare teoria potrivt careia Schumacher ar fi cel care a intrat in coliziune cu parapetul la 250 de km/h. Nemtii se bazeaza in primul rand pe declaratiile unor martori oculari care afirma ca septuplul campion mondial a coborat de la volanul masinii.
via | GridCrasher
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Ferrari in Romania
-
Ferrari 488 GTB Preţ: n/a €
-
Ferrari 488 Spider Preţ: n/a €
-
Ferrari 812 Superfast Preţ: n/a €
-
Ferrari California T Preţ: n/a €
-
Ferrari GTC4 Lusso Preţ: n/a €
-
Ferrari GTC4 Lusso T Preţ: n/a €
-
Ferrari LaFerrari Preţ: n/a €
Ultimele stiri din General
-
Toyota va avea un CEO nou începând din această primăvară. Kenta Kon va prelua această funcție și va fi noul CEO al mărcii japoneze din 1 aprilie. Acesta îl va înlocui pe Koji Sato, care va deveni noul vicepreședinte al mărcii. (06.02)
-
Noua siglă ușor restilizată a celor de la BMW, introdusă odată cu lansarea noului iX3, va fi prezentă pe toate modelele mărcii începând din februarie. Noua siglă primește schimbări subtile, printre care culori ușor rearanjate și o textură nouă. (02.02)
-
Porsche a anunțat un nou șef de design și marchează un final de epocă în acest departament. După 22 de ani, Michael Maurer va fi înlocuit de către Tobias Suhlmann, fostul șef de design al celor de la McLaren. (29.01)

















Comentarii (0)